EBEL: Olimpija po pričakovanjih praznih rok iz Salzburga

HDD Olimpija je v tretjem kolu EBEL doživela še tretji poraz, aktualni prvak Salzburg je zmagal s 5:1. Razmerje strelov 50:10.

23. september 2016 16.31
23. september 2016 21.30
iza-Hokej Olimpija
M. Ž.
M. Ž.

Salzburg - Hokejisti HDD Olimpije so v prvenstvu EBEL izgubili tudi tretjo tekmo. Na gostovanju pri aktualnem prvaku Salzburgu so klonili z 1:5.

Ljubljanska zasedba je bila že 22-tič zapored poražena na zelo zahtevnem gostovanju v Salzburgu. Tudi tokrat ni imela pravih možnosti za uspeh, tudi zaradi zdesetkanega kadra, v katerem ni bilo kapetana Aleša Mušiča, poškodovanih Žige Pešuta in Aljaža Uduča, kaznovanega Aljaža Chvatala in obolelega Anžeta Ropreta.

Favorizirani gostitelji so si v prvi tretjini priborili dva gola prednosti. Mrežo Olimpije je v šesti minuti načel Thomas Raffl, vodstvo pa je v deseti minuti povišal Bill Thomas, ki je izkoristil izključitev Boštjana Groznika.

Tudi druga tretjina je bila povsem v znamenju Salzburga, ki so Ljubljančanom dopustili zgolj en strel na vrata (razmerje 19:1). Domačini so tudi v drugih dvajsetih minutah dosegli dva gola, v 22. je bil uspešen Florian Baltram, v 37. pa Daniel Welser ob novi številčni premoči.

Moštvi sta v zadnji tretjini dosegli po en gol. Pri Olimpiji je v 43. minuti z igralcem več zadel Jonathan Harty, za Salzburg pa v 50. minuti nekdanji član zmajev John Hughes.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v nedeljo, ko bo v Tivoliju gostoval Innsbruck (17.30).