EBEL: Olimpija pripravila senzacijo na Dunaju

Hokejisti Telemach Olimpije so v 18. kolu EBEL na Dunaju po kazenskih strelih s 3:2 premagali vodilno moštvo lige.

16. november 2014 16.38
16. november 2014 16.30
Hokej
Š. Ro., Delo.si

Dunaj - Hokejisti Telemach Olimpije so v 18. kolu lige EBEL na Dunaju pripravili prvovrstno presenečenje: vodilno moštvo Vienna Capitals so premagali s 3:2 po kazenskih strelih.

Z Dunajčani so se zmaji merili že nedavno, tik pred reprezentančnim premorom in po všečni predstavili izgubili z 1:2. Tokrat so do uspeha prišli po uspešni drugi tretjini in bili na dobri poti do zmage po rednem delu. A so gostitelji izenačili v zadnjem trenutku, na koncu pa so tekmo odločili kazenski streli. Strelca golov v drugi tretjini sta bila Hunter Bishop in Kyle Medvec, odločilni kazenski strel pa je zadel Gregor Koblar.

V prvi tretjini so imeli domači samo eno res veliko priložnost, ko je Matt Watkins v 13. minuti iz bližine streljal mimo gola. Olimpija je v uvodu dobro pokrivala svojo obrambno tretjino in s tem presenetila domače, gostje pa so k temu dodali še borbenost in disciplino, tako da je bilo po prvem odmoru 0:0.

V drugi tretjini so se gostje dvakrat ubranili z igralcem manj na ledu, v 26. minuti pa imeli sami priložnost za protinapad, a je Marvin Degon prepozno podal Tomu Zanoškemu. Edino napako v tej tretjini pa so domači izkoristili in dosegli vodilni gol, ko je pozabljen sam pred golom ostal Michael Schiechl in poskrbel za 1:0.

Potem pa je sledil odgovor Olimpije. Najprej se je še enkrat ubranila z igralcem več, nato pa sama ob trenutkih številčne premoči dosegla gol, kar je ekipi, ki ne blesti v tem elementu igre, uspelo že na drugi tekmi zapored. Po zadetku Bishopa pa je sledil še hladnejši tuš za Dunajčane, saj je Kyle Medvec s strelom od daleč presenetil Matthewa Zabo.

Sledilo je peklenskih deset minut za goste, kajti domači so vse moči usmerili v napad. Nenehno so bili pred vrati tekmecev, Chiodo pa je ustavljal strel za strelom in spravlajl v obup igralce Dunaja in domače navijače, ki so že večkrat videli plošček za njegovim hrbtom. Prav vseh strelov pa le ni mogel ustaviti in v 58. minuti je Jonathan Ferland poskrbel za izenačenje. Domači se s tem niso zadovoljili, ampak so skušali doseči zmago. Ni jim uspelo, Ljubljančani pa so po 60 minutah imeli v rokah dragoceno točko.

Podaljšek je bil precej bolj izenačen kot zadnje minute tekme. Zanoški je imel tik pred koncem lepo priložnost, a ni bil dovolj natančen. Pri kazenskih strelih je Chiodo ubranil prvi poskus tekmecem, na drugi strani pa sta bilo učinkovita Bishop in Gregor Koblar, ki je tako potrdil prigarano zmago.