EBEL: Olimpija prvič v sezoni izgubila proti Sapi

Telemach Olimpija je na 38. tekmi lige EBEL izgubila proti madžarski Sapi z 2:3.

30. december 2013 16.12
Hokej

Ljubljana - Hokejisti Telemach Olimpije so koledarsko leto 2013 sklenili s tretjim zaporednim porazom, potem ko so v dvorani Tivoli izgubili proti Sapi z 2:3.

Madžarski hokejisti so na četrti medsebojni tekmi z Olimpijo slavili šele prvo zmago, velike zasluge zanjo pa je imel vratar Zoltan Heteni z 39 obrambami.

Ljubljančani so zaostajali večji del tekme in se po vodstvu Sape z 1:0 in 2:1 dvakrat vrnili v igro, a je nato Arnold Varga v 24. minuti odločil zmagovalca.

Olimpija bo naslednji dvoboj igrala prvega januarja v Beljaku.

Sapi vodstvo po prvi tretjini

Gledalci v Tivoliju so imeli v prvih minutah dvoboja kaj videti, saj je domači vratar Jerry Kuhn ustavil dva strela Richarda Jackmana, pri Olimpiji pa sta svoji priložnosti zapravila Kenneth Macaulay in Miha Pesjak.

Sledila je nespametna poteza Andreja Hebarja, ki je plošček na nepravilen način spravil z ledu, za kar si je prislužil dvominutno kazen. Sapa je ponujeno priložnost hitro izkoristila, saj je po le desetih sekundah nadaljevanja. Andy Sertich je z modre črte podal pred gol, kjer se je dobro znašel Adam Naglich in zadel za 1:0.

Vodstvo madžarskega moštva je trajalo le šest minut. Gergo Toth je po neuspešni akciji Gregorja Koblarja nepravilno oviral njegovega soigralca Macaulaya, tako da je moral na kazensko klop. Številčno premoč domačih je uvnovčil Koblar, ki je prodrl po levi strani in sprožil proti golu, plošček pa je zadel v hrbet vratarja Zoltana Hetenyija in končal v mreži.

Sapa je še pred koncem uvodne tretjine povedla še drugič. Domači vratar Kuhn si je pri strelu Gerga Totha privoščil napako in je plošček izbil do njegovega soigralca Andrasa Benka, ta pa je brez težav postavil izid tretjine. Razmerje strelov je bilo 13:10 v korist Olimpije.

Dervarič poravnal izid, hiter odgovor Sape

Ljubljančani so dobro začeli drugo tretjino in po manj kot treh minutah izid izenačili na 2:2. »Zmaji« so tudi drugi gol dosegli z igralcem več na ledeni ploskvi, potem ko je Damjan Dervarič po podaji Žige Grahuta s strelom med nogama premagal Zoltana Hetenyija.

Sapa ob prejetem golu ni izgubljala časa in je po le minuti in 37 sekundah nadaljevanja rezultat znova obrnila v svojo korist. Arnold Varga je po sodniškem metu v napadalni tretjini sprožil proti vratom Olimpije, plošček pa je na poti do gola zadel enega izmed hokejistov, spremenil smer in končal v mreži.

Gostitelji so v zadnjem delu tretjine prevzeli pobudo in si pripravili številne priložnosti za izenačenje, vendar je vratar Hetenyi ustavil poskuse Macaulaya, Bezjaka in Dervariča, tako da se izid ni spremenil. Tretjina se je končala z manjšim incidentom, saj so gostje z visoko palico ustavili Žigo Grahuta, ki je tudi začel krvaveti, vendar sodniki tega niso kaznovali. Sledil je pretep Gregorja Koblarja in Csabe Kovacsa, ki sta bila »nagrajena« s petminutnima kaznima. Razmerje v strelih je bilo 14:12 v prid Olimpije.

Zadnji del brez golov

Hokejisti Sape so imeli na začetku zadnje tretjine več od igre in po dvominutni kazni Matevža Ermana tudi igralca več na ledu, vendar so domači ustavili vse njihove napade.

Olimpija je nato sprožila niz napadov, vendar je razpoloženi golman Hetenyi ubranil strele Pešuta, Mušiča in Macaulaya ter preprečil izenačenje. »Zmaji« so si v zadnji minuti dvoboja poskusili izoboriti podaljšek brez vratarja Jerryja Kuhna, vendar so bili pri tem neuspešni in so prvič v sezoni izgubili proti Sapi.