EBEL: Olimpija sklenila prvi del prvenstva s pričakovanim porazom v Salzburgu

Hokejisti Telemacha Olimpije so se vodilnemu Red Bull Salzburgu dobro upirali, nazadnje pa klonili s 3:6.

17. januar 2016 16.36
17. januar 2016 20.12
lvu-Hokej
G. L.
G. L.

Salzburg - Telemach Olimpija je v zadnjem, 44., kolu prvega dela hokejske lige EBEL doživela že svoj 35. poraz, tokrat proti vodilni ekipi razširjenega avstrijskega prvenstva Red Bullu iz Salzburga. Čeprav so biki na koncu slavili z udobnih 6:3, njihova zmaga ni bila tako samoumevna, saj so še v 51. minuti vodili le za gol.

Olimpija je na Solnograškem nastopila močno oslabljena, saj sta kot zadnja odpadla še Gal Koren in Jure Sotlar, tako da je manjkala kar deseterica standardnih članov Olimpijine zasedbe. Zmaji so se kljub temu upirali pogumno in morali podpisati kapitulacijo šele v zaključku tekme, ko sta Tomaža Trelca, ki je v golu zamenjal sicer standardnega Oliverja Royja, v razmaku 85 sekund premagala Aleksander Pallestrang in nekdanji »Ljubljančan« John Hughes. Po zadetku danes izjemno razpoloženega napadalca je postalo jasno, da se bo črni niz Olimpije v Salzburgu, ki traja že od leta 2008, še nekoliko podaljšal.

Domačini so zaigrali napadalno od samega začetka tekme, kar je v šesti minuti kronal Daniel Weiser. Višjo prednost bikov je v golu Olimpije preprečeval Trelc, na drugi strani pa je ob igri z igralcem več domačo publiko presenetil Maks Selan, ki je zadel vsega deset sekund pred iztekom uvodne tretjine.

Domači so takoj po vrnitvi na led stvari na hitro postavili na svoje mesto in z dvema zadetkoma v razmaku 67 sekund znova zanesljivo vodili. Po vmesnem znižanju Narda Nagtzaama je na 4:2 povišal Brett Sterling, ki je izkoristil asistenco Hughesa, a upor zmajev s tem ni bil zatrt.

Sebastjanu Hadžiću, Žigi Pešutu in Krištofu Potočniku je veselje preprečil domači vratar Luka Gračnar, a je slovenski reprezentant po nespretnem posredovanju vendarle kapituliral v zadnji tretjini, ko je zadel Matej Hočevar. Ljubljančanom je moči za pohod po izenačenje zmanjkalo, za nameček pa so domačini v zaključku zadeli še dvakrat in zmagovito končali prvi del prvenstva.

V drugem delu se vse začenja znova

Drugi del se za hokejiste Olimpije začenja že v petek, ko se bodo udarili z Beljakom. Ljubljančani upajo na vrnitev vsaj kakšnega od deseterice poškodovanih (Koren, Sotlar, Roy, Gregor Koblar, Luka Kalan, Miha Logar, David Planko, Anže Ropret, Fabian Scholz, Aljaž Uduč), saj se v drugem delu praktično vse začenja znova.

Najboljši dve ekipi iz spodnje polovice lestvice si bosta zagotovili uvrstitev v končnico, je pa res, da bodo Ljubljančani začeli z nekoliko slabšim izhodiščem. Ker so bili v prvem delu prepričljivo zadnji, bodo začeli brez točk, medtem ko bodo najboljše ekipe spodnjega dela lestvice prejele bonus točke.

Najboljša šesterica si je nastop v končnici že priborila, v drugem delu lige pa bodo moštva tekmovala zgolj za čim boljša izhodišča.

Na sporedu bo še deset kol, vsaka ekipa bo z vsakom od tekmecev odigrala po eno domačo in gostujočo tekmo.