EBEL: Olimpija v Dornbirnu doživela drugi poraz v dveh dneh

Hokejisti Olimpije so doživeli še drugi poraz v dveh dneh, na gostovanju v Dornbirnu so izgubili z 2:4.

08. oktober 2016 18.48
08. oktober 2016 19.53
Hokej Olimpija Dornbirn
M. Ž.
M. Ž.

Dornbirn - Hokejisti Olimpije so v osmem kolu razširjenega avstrijskega prvenstva gostovali v Dornbirnu in izgubili z 2:4.

Obe ekipi sta igrali drugo prvenstveno tekmo v dveh dneh. Dornbirn se je uspešno pobral po včerajšnjem porazu proti Znojmu, medtem ko je Olimpija vpisala še sedmi poraz in ostaja na dnu lestvice.

Zmaji so na gostovanju v Dornbirnu nastopili z vratarjem Jakobom Raišpom, ki se je že na samem začetku znašel pod pritiskom in v prvih petih minutah prejel dva gola. Za gostitelje je po zgolj 52 sekundah zadel James Arniel, prednost Dornbirna pa je v peti minuti podvojil Dustin Sylvester. Domači so na odmor odšli s prednostjo 2:0, razmerje strelov je bilo 13:8 v njihovo korist.

Ekipi sta v drugih dvajsetih minutah dosegli po dva gola. Pri domačih je bil v 24. minuti izključen Sylvester, kar je Olimpija izkoristila 56 sekund kasneje prek Jonathana Hartyja. Domači so že v 28. minuti znova vodili z dvema goloma prednosti, ko je bil uspešen Oliver Achermann. Ljubljančani so hitro ujeli priključek in v 31. minuti znižali z golom Adisa Alagića, Dornbirn pa jim je v 34. minuti vrnil udarec in prek Charlieja Saraulta pobegnil na 4:2. To je bil tudi izid četrtine.

V zadnji tretjini sta mreži mirovali. Tako domači kot gostje so sprožili po deset strelov na nasprotnikova vrata, vendar pa sta čuvaja mreže ostala nepremagana. Dornbirn je slavil zmago in se dodatno oddaljil od zadnjeuvrščene Olimpije.

Olimpija bo prvenstvo nadaljevala 14. oktobra z domačo tekmo proti Gradcu.