EBEL: Olimpija v Gradcu iztržila točko

Olimpija je v šestem kolu drugega dela v Gradcu izgubila po kazenskih strelih z 0:1.

05. februar 2016 19.56
05. februar 2016 20.59
Hokej HDD Telemach- Olimpija proti Moser Medical Graz 99ers. Igralec Olimpije Koblar Gregor v napadu. V Ljubljani 6.1.2015
M. Ž.
M. Ž.

Gradec - Hokejisti Telemacha Olimpije so v šestem kolu drugega dela prvenstva EBEL gostovali v Gradcu in po kazenskih strelih izgubili z 0:1.

Moštvi sta v rednem delu jalovo napadali. Podjetnejši so bili domačini, ki so na nasprotnikova vrata sprožili devet strelov več od Olimpije (35:26) in imeli tudi dva »power-playa«, ki pa ju niso izkoristili.

Olimpijo je v rednem delu dvakrat rešil okvir vrat, ki je preprečil gol Mortenu Poulsenu in Kylu Beachu. Moštvi sta nato igrali podaljšek. Več želje po golu so pokazali Ljubljančani, ki so sprožili deset strelov (Gradec 7), vendar pa tudi dodatnih pet minut ni postreglo s spremembo izida. Moštvi sta v tem delu po enkrat zadeli okvir vrat, najprej ga je v 62. minuti zadel Žiga Pešut, v 67. minuti pa znova Kyle Beach.

Sledilo je izvajanje kazenskih strelov, kjer sta bili ekipi zelo nenantačni. V drugi seriji sta bila uspešna Žiga Pešut in Philipp Pinter, nato pa so bili hokejisti neuspešni vse do štirinajste serije. Takrat je drugič zadel Philipp Pinter, pri Olimpiji pa je zgrešil Miha Logar je domačini so slavili zmago.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v nedeljo, ko bo gostovala v Celovcu (17.30).