EBEL: Olimpija visoko poražena v Innsbrucku

Telemach Olimpija je v tretjem kolu drugega dela izgubila na gostovanju v Innsbrucku s 3:8.

29. januar 2016 22.20
M. Ž.
M. Ž.

Innsbruck - Hokejisti Telemacha Olimpije so v tretjem kolu drugega dela prvenstva EBEL gostovali v Innsbrucku in izgubili s 3:8.

Nemški trener na klopi Olimpije Fabian Dahlem je na prvo gostovanje v drugem delu popeljal oslabljeno zasedbo, manjkali so Olivier Roy, Fabian Scholz, Anže Ropret, David Planko, Nardo Nagtzaam in Miha Logar. Olimpija je tako prvič v ligi Ebel odigrala s povsem slovensko zasedbo, tako da je v motivacijskem govoru pred tekmo v slačilnici na koncu tudi trener Dahlem po slovensko rekel: Danes sem tudi jaz Slovenec.

Gostitelji so znali izkoristiti zdesetkane vrste Olimpije in že v prvi tretjini dosegli tri gole. Prvi gol na tekmi je v deveti minuti dosegel Nicholas Schaus, ki je bil uspešen z igralcem več, v deseti minuti pa je Nicholas Ross povišal na 2:0. Olimpijo je v igro vrnil Nik Pem v 14. minuti, a so si Ljubljančani v 19. minuti privoščili napako in prejeli gol ob igralcu več, strelec je bil John Lammers. Izid tretjine je bil 3:1.

Ljubljansko moštvo je spodbudno začelo drugo tretjino in se v 28. minuti z golom Mateja Hočevarja ponovno približalo na gol (2:3), nato pa je sledil silovit odgovor Innsbrucka, ki je dosegel štiri zaporedne gole. Strelski niz je v 31. minuti začel Hunter Bishop, za njim sta zadela še Jeff Ulmer (32.) - Fabian Dahlem je po petem golu zamenjal Tomaža Trelca z Maticem Marinškom - in Tyler Spurgeon (34.), za konec niza pa je še enkrat zadel Bishop (36.), ki je poskrbel za vodstvo s 7:2. Olimpija je še pred koncem tretjine znižala izid, ko je v 40. minuti številno premoč izkoristil Matej Hočevar.

Gledalci so v zadnji tretjini videli še en gol, za končnih 8:3 je v 56. minuti zadel najboljši igralec tekme Hunter Bishop, ki je s tem zaokrožil svoj »hat-trick«.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala 31. januarja, ko bo v Tivoliju gostila celovski KAC.