EBEL: po uvodni zmagi Olimpiji madžarska zaušnica

Hokejisti Telemach Olimpije so na drugi tekmi drugega dela lige EBEL doma izgubili z madžarskim Fehervarjem z 0:4.

24. januar 2016 20.39
Hokej Olimpija Fehervar
Š. Ro., STA
Š. Ro., STA

Ljubljana - Ljubljanski hokejisti so drugi del odprtega avstrijskega prvenstva sicer odprli z zmago, v podaljšku so strli favorizirane Beljačane, toda že na drugi tekmi doživeli boleč poraz in v slabi predstavi ostali brez točk in golov. Madžarski Fehervar je v Tivoliju zmagal kar s 4:0.

V že tako oslabljeni zasedbi je tokrat manjkal še oboleli branilec Boštjan Groznik, že začetek pa je napovedal težko tekmo. Madžari pa so premoč, ki so jo imeli skozi celotno prvo tretjino, hitro kronali z zadetkom, saj je moral vratar Oliver Roy že v četrti minuti po plošček v mrežo. Toda pozneje je svoje delo opravljal standardno dobro, nekajkrat rešil soigralce in preprečil še občutnejše madžarsko vodstvo. Na drugi strani je imel Miklos Rajna manj dela, ob ljubljanski številčni prednosti pravzaprav nič, najnevarnejši je bil strel Gregorja Koblarja v 12. minuti. V zadnjih sekundah pa je bil branilec Kristjan Čepon povsem sam pred golom, a se je zelo slabo znašel.

Zasedba iz Szekesfehervarja je Ljubljančanom, zelo neučinkovitim pri »power-playu«, v nadaljevanju hitro pokazala, kako doseči gol z igralcem več. Zmaji pa nato popravnega izpita med 24. in 27. minuto, ob dveh zaporednih madžarskih kaznih in tudi s pol minute igre 5-3, spet niso znali izkoristiti. Ob koncu so si, ob igri 5-5, še pripravili nekaj priložnosti, a niso bile dovolj nevarne za znižanje zaostanka.

Tik pred koncem tretjine si je aplavz zaslužil vratar Roy, ki je najprej sicer plošček nespretno podal kar tekmecu pred vrati, a potem s poskočnim manevrom še rešil zadeve in plošček odbil za gol.

Zmaji so v zadnji tretjini stopili na plin, igra se je preselila predvsem pred vrata gostov, toda kaj, ko pri domačih ni bilo prave učinkovitosti, Rajna pa je polovil vse nevarnejše ploščke. Ko pa zmajem tudi ob šestem razmerju 5-4 ni uspelo sestaviti nobene nevarne akcije, je bilo tudi največjim optimistom jasno, da danes v Tivoliju ne bo veselja. Madžari so v 53. minuti le še potrdili zasluženo zmago, v predzadnji pa zadeli še nebranjena vrata za 4:0.

Naslednja tekma čaka zeleno-bele v petek, ko bodo prvič v drugem delu gostovali, njihov tekmec bo Innsbruck.

EBEL, 2. kolo 2. dela:

Telemach Olimpija - Fehervar 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Dvorana Tivoli, gledalcev 800, sodniki: Kellner, Siegel (glavna), Nothegger, Smeibidlo (vsi Avstrija).

Strelci: 0:1 Koger (Wehrs, 4.), 0:2 Francis (Brocklehurst, 23.), 0:3 Sikorcin (Kovacs, Varga, 53.), 0:4 Kovacs (Manavian, 59.).

Kazenske minute: Telemach Olimpija 8, Fehervar 16.