EBEL: Orli izenačili finalno serijo

Orli iz Znojma so na drugi tekmi finala prvenstva EBEL s 5:3 premagali Salzburg in izenačili serijo na 1:1.

03. april 2016 20.55

Znojmo - Hokejisti ekipe Orli Znojmo so na drugi tekmi finala prvenstva EBEL na domačem ledu premagali Salzburg s 5:3 in izenačili izid v zmagah. Slovenski vratar Luka Gračnar ni branil za Salzburg.

Začetek tekme je bil po željah Salzburžanov, ki so uvodno tretjino dobili z 2:1 in po golu Manuela Latuse v 31. minuti vodili s 3:1, vendar pa so Čehi pripravili preobrat.

Orli so se v igro vrnili v 36. minuti prek Coltona Jareta Yellow-Horna, za izenačenje pa je v 43. minuti poskrbel Lubomir Stach. Gostitelji so tekmo odločili v zadnjih devetih minutah, v katerih so zabili dva gola.

Za sploh prvo vodstvo češkega moštva je v 51. minuti zadel Libor Šulak. Salzburg je nato v 57. minuti ostal brez Bretta Sterlinga, ki je dobil kazen tekme, Orli pa so to izkoristili 37 sekund kasneje, ko je končni izid postavil Roman Tomas.

Naslednja tekma bo 5. aprila v Salzburgu.