EBEL: Olimpija izgubila proti Salzburgu in ostala brez končnice

Hokejisti Telemach Olimpije so v devetem kolu drugega dela lige EBEL klonili proti Salzburgu (1:3).

19. februar 2013 14.51
19. februar 2013 17.45
iza*olimpija salzburg

Salzburg - Ljubljanska Telemach Olimpija je na odločilni tekmi devetega kola drugega dela EBEL izgubila proti Salzburgu in ostala brez možnosti za uvrstitev v končnico (1:3).

Olimpija na Solnograškem ni mogla prekiniti slabega niza in je tam izgubila že petnajstič zapored. Edini ljubljanskega moštva je dosegel Miha Pesjak, pri domačih pa so bili uspešni Johannes Bischofberger, Ryan Glenn in Thomas Raffl.

Telemach Olimpija bo svojo zadnjo tekmo sezone igrala v petek, ko bo gostila Sapo. Izmed šestih ekip, ki so se v drugi skupini borile za uvrstitev v končnico, sta se tja uvrstila češki predstavnik Orli Znojmo in avstrijski Salzburg.

Bischofberger začel, Raffl končal

Hokejisti Olimpije so na gostovanju pri Salzburgu že v 43. sekundi ostali brez kaznovanega Kevina De Virgilia, ki je moral zaradi igre z visoko palico za dve minuti na kazensko klop. Ljubljančani so v tem času ubranili vse napade domačih, ki pa so povedli v 10. minuti z golom Johannesa Bischofbergerja.

Hokejisti Olimpije so imeli v 13. minuti prvič igralca več na ledu, a niso uspeli izkoristiti dvominutne kazni Alexandra Allestranga, tako da je ostalo pri minimalnem vodstvu Salzburga, ki je ta rezultat zadržal tudi do konca uvodne tretjine.

Domačini so svoje vodstvo podvojili po sedmih minutah nadaljevanja, ko je po podaji Justina DiBenedetta in Marka Cullena zadel Ryan Glenn. Ljubljančani so se le štiri minute kasneje vrnili v igro, za 2:1 je zadel Miha Pesjak. Varovanci Bojana Zajca so imeli nato lepo priložnost za izenačenje, saj so nasprotniki ostali brez kaznovanega Thomasa Raffla, a se izid ni spremenil. Le šest sekund po njegovi vrnitvi na led so imeli številčno premoč tudi Salzburžani, a niso premagali Jerryja Kuhna. Ta je moral še pred koncem druge tretjine še tretjič po plošček v svojo mrežo, ko ga je v 39. minuti premagal Thomas Raffl.

To je bil tudi končni izid tekme. Domači so v zadnjem delu predvsem skrbeli, da je prednost ostala dokaj varna. Ljubljančani so sicer še poskušali z napadi, a je bil Brückler zbran. Tudi v zadnji minuti in pol, ko so zeleno-beli v zadnjem obupanem poskusu, da bi morda izsilili podaljšek, zaigrali brez Kuhna in s šestimi v polju, ni prišlo do spremembe izida in razplet tekme je pomenil slovo Olimpije.

Rezultati skupine 1-6

KAC Celovec - Medveščak 2:1 (0:0, 0:1, 1:0; 0:0)