EBEL: Salzburžanom za uvod le točka

Hokejisti Salzburga so na prvi tekmi prvenstva EBEL po kazenskih strelih izgubili z Dunajčani (4:5).

12. september 2015 01.00

Salzburg - V razširjenem avstrijskem prvenstvu EBEL so danes potekale tekme prvega kola. Branilci naslova iz Salzburga so v ponovitvi finala pretekle sezone pred domačimi gledalci po kazenskih strelih izgubili proti Vienni s 4:5.

Pri Salzburžanih je bil v vratih slovenski reprezentant Luka Gračnar, ki je ustavil 32 izmed 37 strelov na svoja vrata.

V prvi tretjini so bili boljši domačini, ki so z golom Thomasa Raffla v 12. minuti vodili z 1:0. V drugih dvajsetih minutah je sledila ofenziva gostov, ki so dosegli kar štiri gole - dvakrat je bil uspešen Matthew Dzieduszycki (22. in 24. minuta), po enkrat pa Jamie Fraser (26.) in Troy Milam (32.) - medtem ko je bil pri domačih dvakrat natančen Matthias Trattnig (31. in 33.).

Vienna je tako pred zadnjo tretjino vodila s 4:3. Po odmoru so bili napadalnejši Salzburžani in na nasprotnikov gol sprožili sedem strelov (razmerje 7:3), kar se jim je obrestovalo 18 sekund pred koncem, ko je zadel Benn Ferriero.

O zmagovalcu so naposled odločali kazenski streli. Srečnejši so bili gostje, ki jim je zmago in dve točki zagotovil Simon Gamache.

Na preostalih tekmah je Bolzano slavil v Gradcu (1:0), Orli Znojmo so bili doma boljši od Linza (4:0), Sapa Fehervar pa je v gosteh porazila KAC s 3:1

Edini slovenski predstavnik Telemach Olimpija bo jutri ob 17.30 v Tivoliju gostil Innsbruck.

Rezultati prvega kola

Orli Znojmo - Black Wings Linz 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

(Yellow Horn 19., 40., Stach 28., Stehlik 56.)

KAC Celovec - Sapa Fehervar 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

(Koch 21.; Sikorčin 3., 60., Sarpatki 51.)

Graz 99ers - Bolzano 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

(Bernard 31.)

Red Bull Salzburg - Vienna Capitals 4:5 (1:0, 2:4, 1:0; 0:1) *po kazenskih strelih

(Raffl 12., Trattnig 31., 33., Ferriero 60.; Dzieduszycki 22., 24., Fraser 26., Milam 32.)