EBEL: zmaji nastope v Tivoliju končali s porazom

Hokejisti Olimpije so v Tivoliju odigrali zadnjo tekmo prvega dela EBEL. S 3:5 so izgubili proti Dornbirnu.

03. januar 2014 17.57
03. januar 2014 18.15
Mnenja/SP
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Hokejisti Olimpije so pet tekem pred koncem prvega dela lige EBEL gostili zadnjega tekmeca na domačem ledu. V dvorani pod Rožnikom so moči merili z buldogi iz Dornbirna in izgubili s 3:5.

Današnji poraz najverjetneje že pomeni, da bodo slovenski prvaki prvi del zaključili na repu razpredelnice. Po današnjem dvoboju zmaje najprej čakata dve oddaljeni gostovanji nato pa še, za zaključek prvega dela, dve tekmi v Sarajevu ob okrogli obletnici iger iz leta 1984.

Ljubljančani sicer tekme niso začeli slabo. V prvi tretjini so imeli številne priložnosti, toda streli Gala Korena, Kena Ograjenška, Mateja Hočevarja in še koga niso prinesli zadetkov. Šele sredi prve tretjine so nase opozorili tudi gostje in nekajkrat zagrozili vratarju Alešu Sili. Žiga Pešut bi lahko za vodstvo poskrbel v 18. minuti, ko so imeli Ljubljančani igralca več. Toda trije njegovi poskusi so bili neuspešni, kazen pa je prišla v zadnji minuti prvega dela, ko so »power-play« po šolsko izvedli gostje in po 16 sekundah zadeli za 1:0.

V drugo tretjino je Olimpija stopila odločno, Andrej Hebar je že v prvi minuti nadaljevanja zadel za izenačenje. Ki pa ni trajalo dolgo. Gostje so po napaki domačih v obrambi hitro spet povedli z 2:1, Ljubljančani so imeli kup novih priložnosti, toda Gregor Koblar, Damjan Dervarič, Kenneth Macauley, Aleš Mušič in Miha Verlič so vse zgrešili. A vendarle je Kenu Ograjnšku pred koncem druge tretjine uspelo izenačiti.

Tako so bili zmaji znova blizu poraza z 2:3, tako kto na zadnjih štirih tekmah. Dornbirn je po 35 sekundah zadnje tretjine tudi dosegel tretji zadetek, nato pa hitro dodal še četrtega in tudi petega. Zmaji so v 57. minuti s tretjim golom le ublažili poraz.

V nedeljo čaka Ljubljančane dolga pot na zahod Avstrije, kjer bo njihov nasprotnik znova Dornbirn, že v ponedeljek pa se bodo zmaji nato ustavili še v Innsbrucku.