EBEL: Celovčani prvič v sezoni slavili v Ljubljani

Telemach Olimpija je v 4. kolu drugega dela EBEL izgubila proti celovškemu Kacu z 1:4.

17. februar 2015 15.26
17. februar 2015 18.00
Hokej

Ljubljana - Hokejisti Telemacha Olimpije so v razširjenem avstrijskem prvenstvu izgubili tekmo 4. kola v drugem delu proti celovškemu Kacu (1:4).

Za Ljubljančane je bil to tretji poraz v drugem delu, za želenim drugim mestom, ki prinaša nastopanje v končnici, pa so oddaljeni šest točk.

Olimpija se je Kacu zoperstavila brez Gala Korena, Kyla Medveca, Davida Planka in Gregorja Koblarja ter v oslabljeni zasedbi še zdržala gostujoče nalete v prvi tretjini, nato pa je v drugih dvajsetih minutah prejela kar štiri gole in upov na morebiten uspeh je bilo konec. Edini gol Ljubljančanov je v 59. minuti dosegel Aljaž Uduč.

Celovčani so tako v tretjem poskusu le dobili gostujočo tekmo v Ljubljani in se le na točko približali drugouvrščenemu Gradcu.

Olimpija bo naslednji dvoboj igrala že v petek v Dornbirnu (19.15).

PRVA TRETJINA

V prvih dvajsetih minutah so imel pobudo gostje, ki so proti golu Miike Wiikmana sprožili šestnajst strelov, Ljubljančani pa štiri manj.

Domači hokejisti so imeli v prvi tretjini dve priložnosti za vodstvo, potem ko je bil v 4. minuti izključen David Schuller, v 14. pa še Oliver Setzinger, vendar pa je ostalo pri začetnih 0:0.

Ob koncu prvega dela so na svoj račun pršli še gostje, ko je moral Anže Ropret v 15. minuti na kazensko klop, vendar so njegovi soigralci ustavili vse celovške napade in tretjina se je končala brez golov.

DRUGA TRETJINA

Gostujoči hokejisti so v drugi tretjini hitro dosegli vodilni gol, ki je bil rezultat številčne premoči. Žiga Pešut je bil že po 66 sekundah kaznovan zaradi igranja z visoko palico, za Celovčane pa je le 46 sekund kasneje zadel Jean-Francois Jacques.

Olimpija se je že v 26. minuti znova morala braniti z igralcem manj, saj si je dvominutno kazen prislužil Igor Cvetek. Domačini ob njegovi odsotnosti niso prejeli gola, nato pa je moral Wiikman v 32. minuti še drugič po plošček v svojo mrežo, strelec je bil Jamie Lundmark.

S tem pa še ni bilo konec težav za Olimpijo, ki je med 36. in 37. minuto prejela kar dva gola. Najprej je Oliver Setzinger povišal na 3:0, po le 21 sekundah nadaljevanja pa se je med strelce vpisal še Kirk Furey.

Celovčani so po drugi tretjini vodili z visokih 4:0, razmerje strelov v okvir v drugih dvajsetih minutah pa je bilo kar 19:6 v njihovo korist.

TRETJA TRETJINA

Domači trener Fabian Dahlem se je pred zadnjo tretjino odločil za spremembo v vratih in priložnost ponudil mlademu Tomažu Trelcu, ki je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Celovčani so zavoljo visokega vodstva igrali bolj zadržano in ponudili Olimpiji veliko priložnosti za zadetek. Najlepšo je v 53. minuti zapravil Tom Zanoški, ki ni izkoristil kazenskega strela.

A Olimpija je svojim navijačem vendarle ponudila razlog za veselje, ko je v 59. minuti zadel Aljaž Uduč in postavil končni izid tekme.

EBEL, 4. kolo drugega dela

Skupina A

VSV Beljak - Red Bull Salzburg 2:3 (0:1, 0:0, 2:1; 0:0, 0:1) *po kazenskih strelih

(Nageler 43., Bacher 54.; Kutlak 20., Latusa 54.)

Sapa Fehervar - Black Wings Linz 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

(MacDonald 26., Lebler 58., Oberkofler 60.)

Vienna Capitals - Orli Znojmo 3:4 (0:1, 2:0, 1:2; 0:0, 0:1) *po kazenskih strelih

(Foucault 25., Magowan 38., Watkins 42.; Tomas 8., 59., Sova 58.)