Olimpija se je od lige EBEL poslovila z zmago nad Sapo

Hokejisti Telemach Olimpije so na zadnji tekmi lige EBEL v tej sezoni nagradili domače navijače z zmago nad Sapo Fehervar.

22. februar 2013 17.47
22. februar 2013 18.15
rsi*HOKEJ OLIMPIJA ALBA
D. O., Delo.si

Ljubljana - Potem ko so lani hokejisti Telemach Olimpije v ligi EBEL prišli do polfinala, so letos sezono končali že po drugem delu. Tekma z Madžari je bila tako zadnja mednarodna v sezoni 2012/13, zeleno-belim bo ostal le še boj za naslov v letos še bolj okrnjeni domači konkurenci. Za slovo od lige Ebel so danes v Tivoliju premagali Sapo, ki prav tako končuje sezono, s 3:2, piše STA.

Tekma ni odločala o ničemer, saj so domači hokejisti zadnje teoretične možnosti za preboj na vrh in med ekipe, ki bodo igrale v končnici, zapravili v torek na gostovanju v Salzburgu.

V uvodni tretjini sta gola padla že v prvih minutah. Maloštevilne domače ljubitelje hokeja je najprej razveselil Chris d'Alvise, ko je z močnim in natančnim strelom pod prečko premagal vratarja Miklosa Rajno. Domači vratar Jerry Kuhn pa je moral po plošček v mrežo v sedmi minuti, ko so imeli zeleno-beli na ledu igralca manj. Po strelu nekdanjega zmaja Franka Banhama z modre črte je sicer plošček odbil, a le do Vladislava Sikorcina, ki ga je pospravil v mrežo. Nadaljevanje je bilo brez izrazitih priložnosti, Ljubljančani pa so imeli možnost za zadetek še ob "power-playu", a je niso izkoristili.

Nadaljevanje je bilo precej podobno. Moštvi se nista pretirano naprezali, pripravili sta si nekaj polpriložnosti, vendar vratarjema ni bilo treba resneje posredovati. Za spoznanje je bila vseeno boljša Olimpija, ki si je najprej v 34. minuti pripravila lepo priložnost, vendar ne Aleš Mušič ne d'Alvise nista bila dovolj natančna. A že v nadaljevanju akcije se je pred golom sam znašel Mušič in iz obrata zadel za vodstvo. V 39. bi Csaba Kovacs lahko izenačil, a je iz neposredne bližine zgrešil prazen gol.

A v zadnji tretjini so gostje izkoristili nezbrano igro domačih in po hitri in natančni akciji je Kyle Bailey s strelom pod prečko spet izenačil. Z enako mero pa je po hitrem protinapadu na drugi strani vrnil Andrej Hebar in z zadetkom pod stičišče prečke in vratnice spet zagotovil vodstvo domačim, ki je tokrat zdržalo do konca, čeprav so Madžari zadnjo minuto in pol skušali izenačiti s šestimi igralci v polju.

Medtem ko bodo Olimpija, Sapa, Dornbirn in Innsbruck končali sezono, se bosta iz spodnje skupine v končnico preselila Orli Znojmo in Salzburg, že po prvem delu pa so imeli izločilne boje zagotovljene Beljak, Celovec, Gradec, Medveščak, Dunaj in Linz.