Ebel: Olimpija visoko izgubila v Tivoliju

Telemach Olimpija je v tretjem kolu lige EBEL izgubila proti Orlom iz Znojma (2:5).

19. september 2014 20.27
Hokej

Ljubljana - Hokejisti Telemach Olimpije so v tretjem kolu razširjenega avstrijskega prvenstva Ebel izgubili proti Orlom iz Znojma (2:5) in še naprej ostajajo brez točk.

Češko moštvo je večino dela opravilo že v prvi tretjini, ki jo je dobilo s 3:1. Adam Havlik je zadel že po 82 sekundah, nato pa sta bila uspešna še Lubomir Stach (8.) in Jan Lattner (11.). Olimpija je izid znižala v 19. minuti prek Hunterja Bishopa.

Orli so bili občutno boljši tudi v drugi tretjini in Olimpijo nastreljali z 21:10, svojo prevlado pa so izkoristili z goloma Martina Podesve (26.) in Petra Pucherja (40.). Olimpija je v zadnji tretjini le ublažila poraz, za kar je v 58. minuti poskrbel Matt White.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v nedeljo, ko se bo v gosteh pomerila s Sapo (17.30).

Čehi hitro napolnili domačo mrežo

Ljubljansko moštvo si je od prve domače tekme obetalo tudi prve točke v sezoni, vendar pa so hitro doživeli hladno prho. Gostje so povedli že po 82 sekundah, ko je Adam Havlik sam pridrsal pred vratarja Andyja Chioda in plošček poslal v mrežo.

Olimpija je imela v osmi minuti prvo številčno premoč na tekmi, potem ko si je Tomaš Klouček prislužil dvominutno kazen, po kateri pa je ostalo pri minimalnem vodstvu Orlov. Ti so hitro kaznovali zamujeno priložnost domačinov in v osmi minuti podvojili svoje vodstvo z golom Lubomirja Stacha. Tekla je enajsta minuta, ko so gledalci videli še tretji gol v ljubljanski mreži, tokrat se je med strelce vpisal Jan Lattner.

Hokejisti Olimpije so v zaključku uvodne tretjine le znižali izid. Hunter Bishop je v 19. minuti izkoristil dvominutno kazen Jakuba Grofa in po podaji Aleša Mušič postavil izid tretjine (1:3).

Ljubljančani v štiridesetih minutah prejeli pet golov

Orli iz Znojma so v drugi tretjini prikazali več od domačinov in jih nastreljali z 21:10, to pa se je poznalo tudi pri rezultatu. Najprej je Martin Podesva v 26. minuti povišal na 4:1. Sledili sta izključitvi gosta Martina Baca v 32. minuti in domačina Kyla Medveca v 35. minuti, ki nista prinesli spremembe rezultata. Branilec Olimpije Medvec je v 37. minuti odslužil svojo kazen, nato pa je moral po manj kot dveh minutah nadaljevanja znova na klop za kaznovane, kar so Čehi izkoristili z novim golom. Gostje so povišanje vodstva potrebovali 29 sekund, po podaji Jakuba Grofa je v polno zadel Peter Pucher.

White ublažil poraz

Domačini so bili tudi v zadnji tretjini sila neprepričljivi in so si v prvih trinajstih minutah prislužili štiri izključitve, vendar pa jih Čehi kljub občutni prevladi (razmerje strelov 21:12) niso izkoristili. Zadnje dejanje tekme je pripadlo Olimpiji, pri kateri je Matt White v 58. minuti zadel za končnih 2:5.