EBEL: oslabljena Olimpija ni bila kos rdečim bikom

Hokejisti Salzburga so v 42. kolu lige EBEL v Tivoliju prišli do zmage nad Telemach Olimpijo, ki je klonila s 5:1.

15. januar 2013 14.28
15. januar 2013 18.15
iza*olimpija salzburg
D. O., Delo.si

Ljubljana - Hokejisti Telemach Olimpike so v prejšnjem krogu na gostovanju pri predzadnjem Dornbirnu doživeli boleč poraz in se tudi teoretično poslovili od boja za šesterico, ki bo imela po prvem delu sezone že zagotovljeno končnico.

Izgubili pa so tudi vratarja Jerryja Kuhna, ki je zaradi prejete kazni igre dobil tri tekme prepovedi igranja in tako že pred današnjim obračunom končal prvi del sezone, v katerem sta ostala še dva kroga. Namesto njega je med vratnici stopil Matic Boh, domači pa so igrali še dodatno oslabljeni brez Mika Ratchuka in Kevina de Vergilia. Vse to se je poznalo tudi na ledu in na koncu je ekipa s Solnograškega pred precej praznimi tivolskimi tribunami gladko zmagala.

Tako kot Ljubljančani so tudi gostje že pred tekmo vedeli, da do šestega mesta ne morejo. Ostal pa jim je vsaj boj za čim boljše izhodišče za drugi del v spodnjem delu lestvice, v katerem bosta samo dve moštvi od šestih še dobili vozovnici za izločilni del. Salzburg je pokazal več želje in motiva ter tudi hitro povedel. V začetku prvega dela je moral Boh dvakrat po plošček v mrežo v dobri minuti in pol. Nadaljevanje je bilo za odtenek boljše, vseeno pa si domači z izjemo stela Jake Ankersta v prvi minuti in Chrisa d'Alvisa v 15. niso pripravili priložnosti. Salzburg pa je po močnem strelu pospravil odbiti plošček v mrežo in še pred odmorom povedel s 3:0, piše STA.

Ko so v 21. minuti tekmeci povedli že s 4:0, je bilo videti, da bodo zmaji doživeli polom. A nato so gosti spustili ritem, domači pa so prišli do sape. V 26. minuti je hiter protinapad Žiga Pance kronal s prvim golom domačih, ki so imeli novo priložnost za znižanje izida deset minut pozneje, toda vratar Bernd Brückler je strel Brocka McBrida ubranil. Ob številčni prednosti, v 35. minuti so imeli domači šele prvo na tekmi, pa ni bilo gola.

V zadnjem delu so zeleno-beli le igrali bolje in si tudi pripravili nekaj priložnosti, toda pred golom tekmecev so bili preveč nespretni, da bi zaostanek zmanjšali in ostalo je pri visoki zmagi gostov, ki so Boha nekajkrat resno preizkusili tudi v tem delu igre. Domači vratar je po nekaj dobrih obrambah dve minuti pred koncem klonil še petič na tekmi, 1:5 pa je bil tudi končni izid.

V petek bodo zeleno-beli zadnjič v prvem delu igrali doma, njihov tekmec bo Linz.