EBEL: Olimpija po zmagi nad Salzburgom še bližje končnici

Hokejisti Telemach Olimpije so prišli do druge zmage v drugem delu lige EBEL - Salzburg je v Tivoliju klonil s 4:2.

25. januar 2013 14.50
25. januar 2013 18.15
iza*olimpija salzburg
D. O., Delo.si

Ljubljana - Telemach Olimpija je odločilni del sezone, v katerem sta v tej skupini na voljo le dve mesti za končnico, začela dobro. Na gostovanju na Madžarskem so osvojili točki, uspeh proti Sapi pa so imeli priložnost nadgraditi še na domačem dvoboju s Salzburžani. A slednji so bili v tej sezoni zelo neugodni nasprotniki, saj so dobili vse štiri tekme. Tudi zadnjo pred desetimi dnevi v Tivoliju, ko je bilo kar 5:1. A zmaji so bili tokrat v močnejši postavi, predvsem pa so imeli v vratih Jerryja Kuhna. Tokrat je bil razplet drugačen in na koncu so se zmage s 4:2 zasluženo veselili slovenski hokejisti.

Po dvoboju v Szekesfehervarju so zeleno-beli ostali brez poškodovanega branilca Patricka Coulomba, v ekipo pa sta se za današnji dvoboj vrnila povratnika po poškodbah Žiga Grahut in Boštjan Groznik.

Začetek pred maloštevilnim občinstvom je bil sicer slab za domače. Hitro so dobili zadetek, potem ko je Patrick Obrist zadel že v drugi minuti. Vendar se tekma tokrat ni odvila po scenariju prejšnje; domači so se zbrali in tudi sami uprizorili več nevarnih akcij, po eni od njih pa je mladi slovenski vratar Salzburga Luka Gračnar tudi klonil, potem ko je po strelu Damjana Dervariča ploščku spremenil smer Brock McBride, piše STA.

Drugi del pa je bil v znamenju zeleno-belih. Domači so stopili na plin, nenehno ogrožali Gračnarja, takšna igra pa je tudi obrodila sadove. Prvega v 25. minuti, ko je bil uspešen Aleš Mušič. Dobri dve minuti pozneje pa je bil pred vrati Salzburga dovolj spreten še Žiga Pance in vodstvo je bilo nenadoma že bolj izrazito. Ljubljančani so bili zelo blizu novega zadetka tudi v 32. minuti, ko je Kevin de Vergilio pobegnil v protinapad, vratar Bernd Brückler, ki je tik pred tem zamenjal Gračnarja, pa ga je ustavil s prekrškom. Domači hokejisti in gledalci so zahtevali kazenski strel, toda sodniki so dosodili samo dve minuti kazni. "Power play" pa domačim, čeprav so dobre pol minute nato imeli tudi dva igralca več na ledu, ni prinesel rezultatskega povišanja.

Za hip se je v zadnji tretjini zdelo, da dva gola ne bosta dovolj. Salzburg je namreč z nekaj sreče odbiti plošček spravil v mrežo domačih za 2:3. A le deset sekund pozneje je bilo spet +2, kajti spretni Chris d'Alvise je hitro utišal rdeče bike. Konec tekme pa je bil nato zelo naporen za domače; Andrej Hebar je namreč za nalet na tekmeca dobil pet minut kazni in še kazen igre, tako da so gostje z vsemi močmi pritisnili proti golu domačih. Toda Olimpija je po zaslugi znova zelo razpoloženega Kuhna in srčne obrambe zdržala vse te minute z igralcem manj, prav tako pa zadnji dve, ko so tekmeci skušali spremeniti potek tekme še brez vratarja, ter tako po štirih ničlah proti Salzburgu le zapisala prvi točki.

V tretji tekmi drugega dela čaka še neporažene Ljubljančane zahtevno gostovanje na Češkem pri Znojmu, ki je danes premagalo Dornbirn s 7:1.