EBEL: Telemach Olimpija težak teden končala s četrtim porazom

Telemach Olimpija je še drugič v tem tednu izgubila proti moštvu Orli Znojmo (0:5).

03. november 2013 18.37
Hokej

Ljubljana - Hokejisti Telemach Olimpije so zadnjo tekmo lige EBEL pred reprezentančnim premorom sklenili s porazom proti češkemu moštvu Orli Znojmo (0:5).

Ljubljančani so se še drugič v manj kot tednu dni pomerili s češkim predstavnikom v ligi EBEL in brez poškodovanih Mateja Hočevarja, Scota Howesa in Mihe Pesjaka znova morali priznati premoč nasprotniku.

Zmaji so z novo ničlo klavrno končali težak teden, v katerem so izgubili vse štiri dvoboje - dvakrat jih je premagal Znojmo, po enkrat pa KAC in Gradec - tako da jim bo prišel premor še kako prav.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala 13. novembra v Salzburgu.

Znojmo znova premočan za Olimpijo

Gledalci v prvi tretjini dvoboja niso videli golov. Gostje s Češke so imeli pobudo pri strelih (13:7), vendar pa so imeli Ljubljančani najlepši priložnosti tega dela igre. Miha Verlič je v 11. minuti sam pridrsal pred gostujoča vrata, vendar mu je veselje preprečil čuvaj mreže Sasu Hovi, nato pa je Nicholas Ross odbiti plošček poslal prek vrat.

Hokejisti Olimpije so drugo tretjino začeli odlično in povedli v prvem napadu, ko je Hovi prepozno odbil plošček po strelu Verliča, vendar so sodniki oškodovali Olimpijo. Po ogledu počasnega posnetka so se namreč odločili, da gola ne priznajo, saj se na posnetku ni videlo, ali je plošček z celotnim obsegom prečkal golovo črto. Češki hokejisti so to kaznovali v 24. minuti, ko je ob izključitvi Kena Ograjenška zadel Adam Havlik in postavil izid tretjine (0:1).

Zadnjih dvajset minut je bilo povsem na strani Znojma, ki je s štirimi goli zaokrožil neuspešen teden ljubljanskega moštva. David Bartoš je v 48. minuti povišal na 2:0, nato pa so sledili trije goli gostov ob številčni premoči. Petr Beranek je v 56. minuti zadel za 3:0, Adam Havlik je dve minuti kasneje dosegel četrti gol Znojma, za končni izid pa je 14 sekund pred koncem poskrbel Michael Kolarz.