EBEL: Olimpija do velike zmage - v Tivoliju padel vodilni Dunaj

Hokejisti Telemach Olimpije tudi po vrnitvi v dvorano Tivolijo kažejo odlične predstave, tokrat so ugnali vodilni Dunaj (4:2).

11. januar 2013 14.45
11. januar 2013 18.15
HOKEJ
D. O., Delo.si

Ljubljana - Hokejisti Telemach Olimpije so se po uspešni premieri zimske klasike v slovenski prestolnici, ko so tri tekme igrali na stadionu za Bežigradom, spet vrnili v svoj ledeni dom v Tivoli. A naloga ni bila lahka, saj je v goste prišel vodilni Dunaj. Ljubljančani so v tej sezoni Vienno sicer dvakrat premagali v gosteh, izgubili pa prvo medsebojno tekmo doma na začetku sezone. Tokrat pa so po vrhunski drugi tretjini s tremi goli dosegli še eno zmago.

Dunajčani so v prvem delu tekme upravičili status favoritov. Bili so boljši, več napadali, a so imeli v vratih domačih nepremagljivo oviro. Vratar Jerry Kuhn je bil zelo razpoložen in je soigralce reševal tudi v najbolj nemogočih položajih. Streli Francoisa Fortierja, Andreja Lakosa, Zdeneka Blatnyja in soigralcev so postali njegov plen, domači so zdržali tudi ob dveh "power-playih" tekmecev in prvo tretjino preživeli brez prejetega zadetka, piše STA.

Povsem druga zgodba pa je bilo nadaljevanje. Prav na začetku so sicer zmaji doživeli hladen tuš, ko so tekmeci že po štirih sekundah tretjo prednost igralca več spremenili v vodstvo. A zaostanek jih ni zmedel. V naslednjih minutah so se zmaji razigrali in silovito pritisnili. Ko so v 26. minuti pičli dve sekundi pred iztekom kazni gostom spravili plošček v mrežo, strelec je bil branilec Thomas Andrew, so dobili dodatna krila. V 28. minuti je Chris d'Alvise izvedel akcijo tekme, po prodoru "obrnil" še vratarja, a ni zadel. Andrej Hebar pa je za nameček zadel še prečko. Vseeno pa je bilo na semaforju kmalu 2:1, ob novi domači številčni prednosti je natančno podajo Brocka McBrida neubranljivo za hrbet Matthewa Zabe poslal Kevin de Vergilio.

V 35. minuti pa so domači odlično tretjino kronali s tretjim golom, po podaji Mihe Pesjaka izza vrat je bil na pravem mestu Matej Hočevar. Domači so si v veliki vnemi privoščili tudi kakšno napako v obrambi, a jih je reševal Kuhn, ob koncu drugega dela pa bi lahko še povišali vodstvo, vendar je ob obleganju vrat Dunajčanov tudi Zaba pokazal nekaj odličnih reakcij.

Zadnji del je bil za domače precej naporen. Najprej so se morali ubraniti dunajske prednosti dveh igralcev, nervozni gostje pa so nato skušali tudi z drobnimi izzivanji spremeniti potek tekme. Domači na takšne poteze niso bili imuni, tako da sta bili klopi za kaznovane vseskozi polni. V raztrgani igri so se domači vseeno dobro znašli, se spretno ubranili ob igralcu manj na ledu in si pripravili še nekaj priložnosti, še vedno pa je Kuhn nadaljeval svojo odlično predstavo in spravljal napadalce Dunaja v obup. Za piko na i pa je de Vergilio izkoristil prazen dunajski gol ob poskusu lovljenja izida za 4:1. Gostje so ob koncu dvoboja sicer še znižali, a za kakšen preobrat niso imeli možnosti.

V naslednjem krogu bodo zeleno-beli v nedeljo gostovali pri Dornbirnu.