EBEL: Olimpija prek Beljaka do druge zaporedne zmage

Hokejisti Telemach Olimpije so v 21. kolu prvenstva EBEL s 3:2 premagali beljaški VSV.

16. november 2012 14.27
16. november 2012 17.30
HOKEJ Olimpija - VSV

Ljubljana - Aktualni slovenski prvaki, hokejisti Olimpije, po končanem reprezentančnem premoru nastopajo odlično, saj so nocoj premagali Beljak (3:2) in vknjižili še drugo zaporedno zmago.

Ljubljančani so že v prvi tretjini ostali brez Mateja Hočevarja, ki si je zaradi naleta ob ogradi prislužil kazen tekme, a so v nadaljevanju uspešno kljubovali številnim kaznim (razmerje kazenskih minut 45:16 za Olimpijo) in trikrat zadeli z igralcem več na ledu (Salzburg 1/6).

Med junaki Olimpijine zmage je bil vnovič Jan Muršak, ki je prispeval gol in dve podaji, dvakrat je asistiral tudi Patrick Coulombe. Ljubljanačni bodo naslednji dvoboj igrali 18. novembra, ko bodo gostili Linz.

Pusa zadel za prvo vodstvo, D'Alvise izenačil

Gostje iz Beljaka po prvem sodniškem metu niso izgubljali časa in so prvič zapretili v štirideseti sekundi, vendar je bil strel Justina Taylorja premalo natančen, da bi premagal Jerryja Kuhna. Domačini so imeli po manj kot štirih minutah igre prvič igralca več na ledu, ko je bil izključen Derek Damon, številčna premoč pa ni trajala dolgo, saj si je Žiga Pance po le 39 sekundah zaradi grobosti prislužil dvominutno kazen.

Gledalci v Hali Tivoli na prvi gol niso čakali dolgo, saj so Beljačani povedli v deveti minuti. Akcijo je začel Mario Altmann in podal Justinu Taylorju, ta pa je z desne strani napada podal v sredino, kjer je plošček sprejel nekdanji član Jesenic Antti Pusa in ga poslal mimo vratarja Jerryja Kuhna.

Gostje so si po vodstvu znova poslužili pregrobe igre - izključen je bil Derek Ryan -, kar pa so zeleno-beli znali kaznovati. Po le 24 sekundah igre je Jan Muršak podal Patricku Coulombeju, čigar strel je vratar Jean Philippe Lamoureux ubranil, nato pa se je pred vrati odlično znašel Chris D'Alvise in s svojim dvanajstim golom v sezoni izenačil na 1:1.

Hočevarju kazen igre

Prvo tretjino je zaznamovala izjemno groba igra obeh moštev, krajše pa so potegnili Ljubljančani. Pri teh si je Matej Hočevar v 18. minuti zaradi naleta ob ogradi prislužil petminutno kazen, ki ji je sledila disciplinska kazen igre. To pa ni bilo vse, kar so si prislužili domači hokejisti, saj je bil v zadnji minuti kaznovan tudi Michael Ratchuk, ki si je poleg dveminutne kazni prislužil še dodatnih 10 minut. Navkljub vsem kaznim, ki jih je prejela Olimpija, pa je prvih dvajset minut končala z ugodnim izidom 1:1.

Ljubljančani so drugo tretjino začeli z dvema igralcema manj, vendar so z borbeno igro, ki je vključevala blokiranje strelov z lastnimi telesi, ubranili vse napade Beljačanov. Ti so imeli do 23. minute kar petkrat števično premoč, izkoristili pa niso niti ene (Olimpija 1/2).

McBride uspešen z igralcem več

Navijači Olimpije, ki so imeli zaradi sodniških odločitev številne preglavice, so v 32. minuti dobili razlog za veselje. Varovanci Bojana Zajca so po izključitvi Markusa Peintnerja potrebovali le 20 sekund, da so premagali gostujočega vratarja Lamoureuxa. Znova sta podala Jan Muršak in Patrick Coulombe, zadel pa je Brock McBride. Varovanci Bojana Zajca so imeli do konca druge tretjine še enkrat številčno premoč, a je ostalo pri izidu 2:1 v njihovo korist.

Ljubljančani znova v polno ob številčni premoči

Telemach Olimpija, ki si je v prvih dveh tretjinah prislužila občutno več kazni kot Beljačani, je bila na začetku zadnjih dvajsetih minut v povsem drugačnem položaju. Pri gostih sta morala na klop Klemen Pretnar in Stafan Bacher, kar so zeleno-beli kaznovali s tretjim golom v mreži Lamoureuxa. Tako je v 43. minuti z razdalje sprožil Andrew Thomas, odbiti plošček pa je v mrežo poslal Jan Muršak.

Gostje so se v igro vrnili po osmint minutah nadaljevanja, ko so prvič zadeli z igralcem več na ledu. Medtem ko je bil na klopi za kaznovane Patrick Coulombe, so Beljačani napadli prek Dereka Damona in Johna Hughesa, ta je podal Scottu Hothamu, ki je s pomočjo domačega igralca plošček poslal za hrbet Jerryja Kuhna.

Gostje so v zaključku dvoboja pritisnili na domača vrata in poskusili izenačiti tudi brez vratarja Lamoureuxa, a ostalo je pri zmagi domačih s 3:2.