EBEL: Zmaji v Tivoliju do skalpa vodilnega Linza, železarji klonili na Dunaju

Hokejisti Tilie Olimpije so po izvajanju kazenskih strelov ugnali Linz (2:1), Jeseničani pa so morali priznati premoč Vienni.

30. december 2011 17.39
30. december 2011 18.15
D. O., Delo.si
Ljubljana - Po porazih v Gradcu in na derbiju z Jesenicami so zmaji sicer obdržali šesto mesto, ki še neposredno vodi v končnico, a se je prednost pred zasledovalci zmanjšala. Za nameček pa so za tri tekme ostali brez kapetana Žige Panceta, ki je po tekmi z Jeseničani dobil kazen igre. Prva priložnost za reševanje pa je bila današnja zadnja tekma v koledarskem letu 2011, ko je bil tekmec vodilni Linz z nekdanjim junakom ljubljanskega gola Alexom Westlundom na čelu, piše STA.

V vratih zmajev je tokrat priložnost dobil Matija Pintarič. Ljubljančani so sicer začeli pogumno, a brez prave nevarnosti za vrata Westlunda. Prodor Johna Hughesa se je končal s slabo podajo Justinu Taylorju, nato pa so pobudo počasi prevzemali gostje. Sredi tretjine se je moral Pintarič ob nevarnih strelih že pošteno potruditi, da ni prejel zadetka. Zato pa je bil nemočen v 15. minuti, ko je od daleč meril Curtis Murphy. Ljubljančani so imeli ob koncu tretjine igralca več, vendar niso bili nevarni.

Nadaljevanje je bilo precej boljše. Zmaji so strnili vrste, se najprej ubranili številčne prednosti Linza, nato pa začeli nevarno ogrožati Westlunda. Hughes in Matej Hočevar sta bila blizu izenačenju, v 28. minuti pa so domači navijači prvič skočili v zrak. Po hitrem protinapadu je plošček dobil Hughes in ga rutinirano poslal mimo Westlunda v gol. Olimpija je prevladovala tudi po izenačenju; ko je imela sama na ledu igralca več, je Taylor le za nekaj centimetrov zgrešil vrata. Podobno je bilo v 35. minuti, ko je najprej imel priložnost Brock McBride, v nadaljevanju akcije pa še Eric Pance, drugega gola pa ni bilo, čeprav je nato dve minuti pred koncem Petr Šachl zadel še vratnico.

Začetek zadnjega dela je spet pripadel gostom, toda tudi Ljubljančani so si nato pripravili nekaj zrelih priložnosti, a je bil Westlund hitrejši od Taylorja, Boštjan Goličič pa je meril čez gol. Hughes je nato po protinapadu streljal točno v Westlunda, vratar Linza pa je ubranil še strel Davida Sefiča. Občasno je bilo vroče tudi pred vrati domačih, vendar je bil Pintarič zanesljiv. Zmaji so nato zapravili prednost 5-4, za Linz pa je dve minuti pred koncem z enega metra na pol prazna vrata zgrešil Justin Keller, Olimpija pa je le zdržala in izsilila podaljšek.

V tem golov ni bilo, priložnosti so imeli sicer oboji, pri kazenskih strelih pa so bili boljši domači, saj so zadeli tako Goličič kot Hughes in Taylor in si zagotovili dragoceni točki.

Hokejisti v ligi Ebel nimajo pravega novoletnega počitka, saj jih naslednji krog čaka že 1. januarja, Ljubljančani se bodo podali na gostovanje na Dunaj.

Tilia Olimpija - Black Wings Linz 2:1 (0:1, 1:0, 0:0; 1:0)

Dvorana Tivoli, gledalcev 3500, sodniki: Bogen, Graber (glavna), Mathis, Nikolic (vsi Avstrija).

Strelci: 0:1 Murphy (Spannring, Mairtsch, 15.), 1:1 Hughes (McBride, Cole, 28.); kazenski streli: Goličič, Hughes, Taylor za Tilio Olimpijo; Keller za Black Wings Linz.

Kazenske minute: Tilia Olimpija 4, Black Wings Linz 8 + 10.