EBEL: za Olimpijo usodne prve sekunde podaljška

Hokejisti Olimpije so v Tivoliju s 3:4 izgubili drugo polfinalno tekmo EBEL proti Linzu, ki so slavili po golu v podaljšku.

08. marec 2012 17.36
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Čeprav so si zmaji po torkovem porazu v Linzu močno želeli poravnati polfinalni izid v zmagah na 1:1, so tudi na drugi tekmi v Tivoliju morali priznati poraz. Po koncu rednega dela je semfaor kazal izid 3:3, nato pa so gostje do zadetka prišli že v prvi minuti podaljška in v zmagah povedli že z 2:0.

Hannu Järvenpää je imel tokrat prvič v končnici na razpolago skoraj vse adute. Po zlomu čeljusti, ki ga je utrpel ravno na zadnjem medsebojnem obračunu v Ljubljani se je vrnil borbeni Matej Hočevar, po bolezni pa tudi Justin Taylor.

Olimpija je sicer začela odlično, saj jo je že v 2. minuti v vodstvo popeljal John Hughes. A ni dolgo ostalo pri domačem vodstvu, že v 5. minuti je vratarja Matijo Pintariča premagal Curtis Murphy. Čeprav so zmaji kazali precej napadalnejšo igro kot na prvem srečanju, Linz ni popuščal in v 15. minuti prišel do vodstva. Po podobnem scenariju kot pri njihovem prvem golu, je v 15. minuti s strelom od daleč zadel branilec Michael Mayr. Linška obramba je delovala brezhibno, Ljubljančani pa tako niso imeli veliko možnosti za strel.

V drugi tretjini je Linz še dodatno pritisnil na plin, izključitev Domna Vedlina so gostje izkoristili za povišanje na 3:1, ko se je med strelce vpisal Justin Keller. A tri minute pozneje se je Olimpija vrnila v igro. Ljubljanski branilec Boštjan Groznik je sprožil močan strel proti vratom Alexa Westlunda, plošček je za 2:3 v mrežo potisnil Igor Cvetek. Olimpija se je dvignila in postala bolj nevarna, ob koncu tretjine je z disciplinsko kaznijo moral na klop Brock Mcbride.

V zadnji tretjini je Olimpija postala še bolj nevarna in pritiskala na tekmeca. V 50. minuti je spet oživel tudi Tivoli, Brad Cole je poskrbel za izenačenje na 3:3. V zadnjih minutah se je izkazal tudi vratar Pintarič, ki je ubranil dve stoodstotni priložnosti Linza in Olimpijo popeljal v podaljšek. A so se upi zeleno-belih hitro razblinili. Že po dobri minuti so gostje dobili sodniški met, od daleč je meril Franklin MacDonald, pred vrati pa je smer ploščku spremenil Danny Irmen in Linz se je veselil druge zmage v seriji.

Linz zdaj v zmagah vodi z 2:0. Moštvi igrata na štiri zmage, naslednja tekma bo v nedeljo v Linzu.

EBEL, drugi tekmi polfinala:

Tilia Olimpija - Linz 3:4 (1:2, 1:1, 0:1; 0:1) - Linz vodi 2:0 v zmagah

* Dvorana Tivoli, gledalcev 4800, sodniki: Gebei (Madžarska), Potocan (Avstrija, glavna), Nemeth (Madžarska, Piragić (Hrvaška).
* Strelci: 1:0 Hughes (Vedlin, Mušič, 2.), 1:1 Murphy (Veidmann, 5.), 1:2 Mayr (15.), 1:3 Keller (Hisey, 23.), 2:3 Cvetek (Groznik, Ž. Pance, 27.), 3:3 Cole (Hughes, 50.), 3:4 Irmen (MacDonald, P. Lukas, 62.).
* Kazenske minute: Tilia Olimpija 4 + 10, Black Wings Linz 6 + 10.

KAC - Medveščak 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) - KAC vodi z 2:0 v zmagah

Koch 15., Siklenka 27., Schuller 34., Lammers 59.; Trukno 45.