EBEL: Olimpija v zadnjih minutah zmago poklonila Madžarom

V 27. kolu EBEL so hokejisti Olimpije v Tivoliju s 3:4 izgubili proti vodilni madžarski ekipi SAPA Fehervar.

02. december 2011 17.38
02. december 2011 18.27
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Hokejisti Olimpije so v 27. kolu EBEL gostili madžarsko ekipo SAPA Fehervar in izgubili s 3:4.

Ljubljančane je tri minute pred koncem z golom pokopal Istvan Sofron. Ob tem mu je pomagal tudi ljubljanski branilec Sergej Smirnov, ki je »podaril« plošček strelcu zadnjega gola.

To je za zmaje že tretji poraz proti Madžarom v tej sezoni, nazadnje so na domačem ledu izgubili z 2:5.

Zmaji začeli v zmagovitem slogu

Tekma se je za domače moštvo začela uspešno, že v 73. sekundi so namreč Ljubljančani z igralcem več povedli. Zadel je Justin Taylor, a je njegov gol le nekaj minut obveljal za vodstvo zmajev. Že v 6. minuti je bil izid poravnan, Madžari so izenačili prek svojega najboljšega strelca Dereka Ryana.

Gledalci so v začetku druge tretjine videli nov gol za domače, ki so si ga gosti zabili praktično sami. Eric Pance je z leve strani bolj podal pred gol kot streljal, tam pa je plošček našel pot čez črto. Ko je minuto in pol pozneje John Hughes povišal na 3:1 z igralcem več, so si mnogi v Tivoliju oddahnili, a sledile so črne minute, grobe napake v obrambi, Madžari pa so do 36. minute spet izenačili.

Smirnov podaril zmago

V zadnjem delu so se Madžari predvsem branili, kajti že osvojena točka bi bila zanje enaka zmagi. Toda v 57. minuti jih je s hudo napako obdaril Sergej Smirnov, ki je podal Istvanu Sofronu. Ta darila ni izpustil iz rok, premagal Lamoureuxa in popeljal svojo ekipo v vodstvo. Zmaji so v zadnjih 75 sekundah silovito pritisnili, tudi brez vratarja, a do izenačenja ni prišlo, čeprav je imel 15 sekund pred koncem Žiga Pance novo veliko priložnost.

Tako so Madžari osvojili še šesto točko v medsebojnih tekmah in zaostanek za Olimpijo zmanjšali le na dve točki. Že v nedeljo zeleno-bele čaka težko gostovanje v Beljaku.