EBEL: Ž. Pance z golom v 60. minuti pokopal Dornbirn

Hokejisti Telemach Olimpije so se vse do zadnje minute mučili z Dornbirnom, ki je na koncu vendarle klonil s 4:3.

16. december 2012 11.00
16. december 2012 16.30
Hokej
D. O., Delo.si

Ljubljana - Hokejisti Telemach Olimpije so kljub številnim zapravljenim priložnostim v 31. kolu razširjene avstrijske lige prišli do zmage nad Dornbirnom. Junak tekme je bil Žiga Pance, ki je v 60. minuti zadel za končnih 4:3.

Začetek gostiteljev sicer ni bil najboljši. Ob prvi prednosti igralca več so gostje uspešno napadli in plošček je po strelu iz bližine končal za hrbtom Jerryja Kuhna. V nadaljevanju so pritisnili zmaji, vendar učinka ni bilo, lepe priložnosti pa so si pripravili Žiga Pance, Ken Ograjenšek in Muršak. Gostje so imeli nato še dvakrat igralca več, a se izid ni spremenil. Zato pa so se domači navijači razveselili v 17. minuti, ko je sodnik že dvignil roko za prvo izključitev na strani Dornbirna, a je domače moštvo v nadaljevanju akcije prek spretnega Kevina de Vergilia prvič premagalo Patricka Desrochersa, piše STA.

Druga tretjina je bila za domače tretjina izgubljenih priložnosti. Kar dvakrat, najprej minuto in pol, pozneje pa polni dve minuti, so imeli na ledu dva igralca več, vendar niso sestavili nobene nevarne akcije, s katero bi ogrozili Dornbirn. Za nameček je Muršak v 34. minuti zadel prečko, Chris d'Alvise pa v zadnji minuti, znova ob neučinkovitem "power-playu" zmajev, zgrešil prazen gol. Dornbirn pa je svojo edino priložnost ob igri 5-4 izkoristil že po osmih sekundah in povedel z 2:1, na srečo zmajev pa so zadeli vsaj, ko so bile moči na ledu izenačene; v 29. minuti je Žiga Pance hiter prodor kronal z natančnim strelom pod prečko in poskrbel za 2:2.

Podobno je bilo v zadnjem delu, saj so zmaji narekovali ritem in bili boljši, toda tudi zelo neučinkoviti. Zapravili so še dve številčni prednosti, svojo premoč pa so vendarle kronali z lepim zadetkom Mihe Verliča v 45. minuti. A ker je gostom kljub podrejenemu položaju uspelo ostati blizu, tudi izenačenje po slabem posredovanju obrambe ni bilo presenečenje in v 52. minuti se je za domače vse začelo znova. Ko se je že zdelo, da bodo odločili podaljški, pa so domači - spet ob številčni prednosti - le zadeli, potem ko se je po strelu Žige Panceta plošček srečno od tekmecev odbil v mrežo.