EBEL: zdesetkana Olimpija izgubila še v Gradcu

Hokejisti Olimpije so izgubili še tretjič v tem tednu. V 20. kolu EBEL so v Gradcu izgubili z 1:2.

01. november 2013 17.30
Hokej
Š. Ro., Delo.si

Gradec - Naporen urnik tekmovanj v tem tednu se je za hokejiste Telemacha Olimpije nadaljeval v Gradcu. V 20. kolu odprtega avstrijskega hokejskega prvenstva so zmaji proti moštvu Graz 99ers izgubili z 1:2.

Manj kot 24 ur po gostovanju v Celovcu so se zdesetkani Ljubljančani (na bolniški so Scott Howes, Aleš Mušič, Matej Hočevar in Miha Pesjak) le s tremi petorkami dostojno borili in bili vseh 60 minut enakovreden nasprotnik. V zadnji tretjini jih je pogubil drugi gol Ryana Kinasewitcha.

Slednji je prvi gol za domače dosegel v 4. minuti, sodniki pa so ga priznali, čeprav je plošček Jerry Kuhn že pokrilo. Po posvetu so sodniki zadetek priznali, čeprav so Ljubljančani zahtevali video posnetek. Zmaji so hitro oddolžili. Zaigrali bolj kompaktno, ob igralcu več je Jeff Ulmer plošček pospravil v mrežo in izenačil na 1:1. V 12. minuti bi lahko povedli, a Judd Blackwater ob desni vratnici ni zadel.

Druga tretjina se je končala brez golov. Ulmer bi lahko v 24. minuti ponovno lahko dosegel gol, a je bil domači vratar na mestu. Zmaji so dvakrat napadali z igralcem več, a so ostali brez strela.

Odločilni gol je prišel v šesti minuti zadnje tretjine, Kinasewich pa je z bližine premagal Kuhna. Gosti so lovili izenačenje, bili blizu v 48. minuti, ko je protinapad nenatančno zaključil Nick Ross, v zadnjih trenutkih pa niso uspeli izkoristiti številčne prednosti, ko so iz gola potegnili Kuhna in igrali s šestimi igralci.

Olimpija ima v tem tednu za seboj že dve gostovanji, tako v Znojmu kot v Celovcu so ostali praznih rok in število porazov v tej sezoni povečali na 18. Varovanci Iva Jana na boljši izkupiček upajo nedeljski domači tekmi z Orli iz Znojma.

EBEL, 20. kolo:

Graz 99ers - Telemach Olimpija 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Dvorana Liebenau, gledalcev 2930, sodniki: Kellner (Avstrija), Smetana (Češka), Hofstätter, Johnstone (oba Avstrija).

Strelci: 1:0 Kinasewich (Day, 4.), 1:1 Ulmer (Morency, Blackwater, 10.), 2:1 Kinasewich (Day, Ganahl, 46.)

Kazenske minute: Graz 99ers 10, Telemach Olimpija 6 minut.

Red Bull Salzburg - VSV Beljak 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)

Vienna Capitals - Orli Znojmo 4:3 (0:0, 2:3, 1:0, 1:0)

Dornbirner - Innsbruck 6:2 (5:0, 1:0, 0:2)

Black Wings Linz - Bolzano 3:5 (2:3, 0:0, 1:2)