EBEL: zdesetkana Olimpija nemočna v Salzburgu

Hokejisti Olimpije so v 25. kolu brez desetih igralcev gostovali v Salzburgu in izgubili z 2:7.

01. december 2016 19.58
01. december 2016 20.33
iza-Hokej Olimpija
M. Ž.
M. Ž.

Salzburg - Hokejisti Olimpije so v 25. kolu razširjenega avstrijskega prvenstva EBEL izgubili na gostovanju v Salzburgu z 2:7.

Ljubljanski klub je v Salzburg odpotoval močno oslabljen, saj je manjkalo kar deset igralcev, tako da ni imel realnih možnosti za uspeh. Salzburžani so imeli občutno premoč pri strelih na gol (54:20).

Domačini so dvoboj začeli v skladu s pričakovanji in v prvih štirinajstih minutah dosegli tri gole. Strelec prvega je bil Thomas Raffl v 5. minuti, nato pa je bil dvakrat uspešen nekdanji član Olimpije John Hughes, ki je zadel v 11. in 14. minuti. Izid tretjine je v zadnji minuti iz kazenskega strela postavil Aljaž Chvatal.

Gledalci so v drugi tretjini videli po en gol v vsaki mreži. Za domače je v 26. minuti zadel Thomas Raffl, pri Olimpiji pa je 47 sekund kasneje odgovoril kapetan Aleš Mušič.

Olimpija je pred tretjo tretjino zaostajala le za dva gola, nato pa v zadnjih dvajsetih minutah prejela še tri gole. V 49. minuti je John Hughes dosegel še svoj tretji gol na tekmi, v 54. minuti je na 6:2 povišal Michael Schiechl, odličen večer Salzburga pa je v zadnji minuti z igralcem manj zaokrožil Alexander Rauchenwald.

Zmaji bodo naslednjo tekmo igrali že v soboto, ko bo v dvorani Tivoli gostoval Innsbruck.