EBEL: zmaji iz Celovca z zmago po kazenskih strelih

Hokejisti Olimpije so na gostovanju v Celovcu popravili slab vtis z domačih tekem in zmagali s 4:3.

17. december 2013 19.05
Š. Ro., Delo.si

Celovec - Hokejisti Olimpije so po štirih domačih tekmah gostovali v Celovc, pri moštvu KAC in ga s 4:3 premagali po kazenskih strelih.

Ljubljančani so želeli popraviti vtis z zadnjih domačih tekem v Tivoliju, ko so bili uspešni le proti Znojmu. To jim je tudi uspelo, zmago v Celovcu so dočakali po več kot dveh letih. Aktualni prvaki tega tekmovanja ne blestijo, na lestvici so šele na osmem mestu, deset točk za mesti, ki neposredno vodijo v končnico. Spopad je pripadel gostom iz Slovenije, ki so po začetnem zaostanku dvakrat izenačili, po kazenskih strelih pa domov odnesli poln plen.

Na avstrijskem Koroškem bodo zmaji zaigrali še nekoliko oslabljeni. Poleg Judda Blackwaterja trener Ivo Jan ni mogel računati še na neustrašnega borca Pascala Morencya ter Damjana Dervariča. Po dveh tekmah počitka je dvoboj med vratnicama znova pričel Jerry Kuhn.

Domači so s prvim strelom v četrti minuti povedli, a so Ljubljančani so v nadaljevanju pokazali zelo dobro in disciplinirano igro. Domačim so onemogočili napadalne akcije, v 15. minuti pa je Andrej Hebar s treh metrov meril naravnost v vratarja Reneja Swetteta.

V nadaljevanju so bili boljši gostje, ki so Celovčane stisnili pred njihov gol, v 24. minuti pa sta imela priložnosti Hebar in Aleš Mušič. Potem pa so gostje storili napako pri menjavi, domači pa z igralcem več spretno povišali na 2:0. Domači navijači so že začeli slaviti, vendar so se tekmeci vrnili v igro v 37. minuti po lepi akciji Kena Ograjenška, zadel pa je branilec Nick Ross.

V zadnjem delu je Olimpija v želi po izenačenju močno pritisnila, v 51. minuti pa tudi prišla do zadetka. Z igralcem več zadel Verlič. A veselje ni trajalo dolgo, le 40 sekund in domači so spet vodili. John Lammers je poslal plošček pred gol, a se je od drsalke Matevža Ermana odbil za hrbet Jerryja Kuhna. Vendar so zmaji še enkrat izenačili, štiri minute pred koncem je zadel Verlič.

Zelo pogumno pa so gostje igrali podaljšek, v katerem so imeli domači kar štiri minute igralca več. Toda Kuhn je ustavil vseh 11 poskusov domačih, ko pa so zdržali te nalete, so pri kazenskih strelih Ljubljančani šokirali domače navijače. Dvakrat je bil uspešen Ograjenšek, enkrat Gregor Koblar, na koncu pa je Kuhn ubranil poskus Coltona Fretterja in zmaga je odšla na drugo stran Karavank.

Ljubljančane že v petek čaka novo gostovanje, podali se bodo v Linz.