EBEL: zmaji v Zagrebu do velike zmage pred 15.000 gledalci

V 20. kolu lige EBEL so hokejisti Olimpije v Zagrebu s 4:1 premagali Medveščak.

14. november 2012 17.41
hokej
Š. Ro., Delo.si

Zagreb - Reprezentančni odmor je očitno dobro del hokejistom Olimpije, ki so v 20. kolu lige EBEL prišli do pomembne zmage nad favoriziranim Medveščakom. Varovanci Bojana Zajca so pred 15.000 gledalci v Zagrebu slavili s kar 4:1.

Ljubljančani so po nizu treh porazov v zadnjih kolih v hrvaško prestolnico odšli odločeni, da bodo prekinili neuspehe, na njihovi strani pa je bil tudi razplet septembrskega spektakla v Pulju, ko so na nenavadnem prizorišču med antičnimi ostanki že premagali zagrebško zasedbo.

A hrvaško moštvo je od takrat v vzponu, že na devetih tekmah ni izgubilo in se je pod vodstvom začasne okrepitve iz NHL Dustina Jeffreyja povzpelo na drugo mesto lestvice, medtem ko so bili zmaji na desetem. A v Zagrebu je na koncu po boljši igri spet slavila slovenska ekipa in domačim zadala drugega od le štirih porazov v sezoni.

Zmaji ulovili zaostanek

Prvo tretjino so zmaji proti favoriziranim gostom sicer začeli dobro, a so ob prvem »power-playu« že prejeli zadetek. Po prodoru Tomislava Zanoskega se je plošček prek Jerryja Kuhna v 5. minuti odbil v mrežo. V 7. minuti bi lahko bilo vodstvo še višje, a je lepo priložnost zapravil Dustin Jefrey. Ljubljančani so že v naslednji minuti prišli do izenačenja, ko je prvi napad izvedel bliskovito akcijo, ki jo je zaključil Chris D'Alvise. Pet minut pred koncem prvega dela sta tekmo popestrila Boštjan Groznik in Curtis Fraser, dvoboj se je končal brez zmagovalca. Olimpija je nato pred koncem prve tretjine prešla v vodstvo, ko je z desne strani pod prečko zadel Miha Verlič.

Utišali zagrebške tribune

Ljubljančani so v drugi tretjini po začetnem naletu domačinov hitro prišli do priložnosti za tretji zadetek. V igri z igralcem več na ledu je gnečo pred golom Roberta Kristana izkoristil Kevin De Vergilio in povečal vodstvo na 3:1. Naslednje minute so sicer pripadle Zagrebčanom, ki so kar nekaj minuti oblegali vrata zelenih, a je bil Kuhn zanesljiv v vratih. Po neuspešnem pritisku so zmaji lažje zadihali in v 28. minuti prek Patricka Coulomba znova zapretili. Gostje niso izkoristili kazni, ki jim jo je podaril sodnik ob prekršku nad Brockom McBrideom. Je pa zato v 37. minuti še drugič na tekmi zadel D'Alvise, ki je izza vrat pridrsal pred vrata in z backhandom premagal Kristana.

Obramba delovala brezhibno

V zadnji tretjini so domači hokejisti kajpak pritisnili na vso moč, a Ljubljančani so se uspešno branili. Njihova obramba je delovala brezhibno, ob tem pa so zmaji pretili iz protinapadov. Tako se je večji del igre odvijal pred vrati Kuhna, toda domačini si pravih priložnosti za zadetek niso priigrali. Omeniti velja le vratnico Kennetha Macaulaya v 51. minuti.

Olimpija se tako iz Zagreba zasluženo vrača z dvema točkama, ki bosta lepa popotnica pred nadaljevanjem. Zagrebčani bodo tako priložnost za uspeh na svojem spektaklu iskali na tekmah s Celovčani in Salzburžani, zeleno-bele pa konec tedna čaka dvojni spored v Tivoliju. Najprej bodo v petek gostovali Beljačani s številno lansko zasedbo zmajev, v nedeljo pa še branilci naslova iz Linza.

EBEL, 20. kolo:

Medveščak - Telemach Olimpija 1:4 (1:2, 0:1, 0:0)

Arena Zagreb, gledalcev 12.000, sodniki: Gebei (Madžarska), Kamšek (Slovenija, glavna), Piragić (Hrvaška), Widmann (Avstrija).

Strelci: 1:0 Zanoski (Brine, 5.), 1:1 d'Alvise (Muršak, McBride, 8.), 1:2 Verlič (Ankerst, Erman, 16.), 1:3 de Vergilio (d'Alvise, McBride, 23.), 1:4 d'Alvise (McBride, Muršak, 37.).

Kazenske minute: Medveščak Zagreb 17, Telemach Olimpija 13.