EBEL: zmaji že na prvi tekmi sezone deležni beljaške lekcije

Hokejisti Olimpije so na prvi tekmi prvenstva EBEL z 1:6 izgubili proti Beljaku.

16. september 2016 20.29
16. september 2016 21.33
Hokej
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Hokejisti Olimpije so danes začeli novo sezono v razširjenem avstrijskem prvenstvu EBEL in na prvi tekmi v dvorani Tivoli visoko izgubili proti Beljaku z 1:6.

Zmaji so bili na prvi tekmi sezone povsem brez moči, saj so že v prvi tretjini prejeli kar pet golov, strelec njihovega častnega gola pa je bil Raphael Bussieres v 48. minuti.

Beljačani so svoj strelski pohod začeli že v 49. sekundi, ko je kot prvi zadel Kevin Wehrs, vodstvo pa je v osmi minuti podvojil Benjamin Petrik.

V ljubljanski zasedbi je bil še pred koncem osme minute izključen Anže Ropret, gostje pa so številčno premoč izkoristili le 33 sekund kasneje prek Christopha Krumpa.

Olimpija je nato v dvanajsti minuti lahko nekoliko »lažje zadihala«, saj je moral pri Beljaku na kazensko klop Mikko Jokela. Zmajem z igralcem več ni uspelo znižati izida, prav nasprotno. Gostujoči hokejisti so v trinajsti minuti zadeli še četrtič, strelec je bil Brock McBride. S tem pa še ni bilo konec kalvarije za domačine, končni izid tretjine je v 19. minuti postavil Samuel Labrecque.

Gledalci v dvorani Tivoli so naslednji gol videli v 48. minuti, ko je na njihovo veselje zadel Raphael Bussieres in znižal na 1:5, Beljak pa je odgovoril zgolj 27 sekund kasneje z golom Dustina Johnerja za končnih 6:1.

Olimpija bo naslednji dvoboj igrala v nedeljo, ko bo gostovala na Madžarskem pri Sapi Fehervar (17.30).