Evropejci skupinski del končali s porazom proti Kanadi, v polfinalu proti Švedom

Reprezentanca Evrope je skupinski del svetovnega pokala končala s porazom proti Kanadi (1:4). Kopitar vpisal podajo.

22. september 2016 07.41
22. september 2016 08.14
SPO-HKI-WCH-WORLD-CUP-OF-HOCKEY-2016---TEAM-EUROPE-V-CANADA
M. Ž.
M. Ž.

Toronto - Hokejska reprezentanca Evrope je na zadnji tekmi skupinskega dela svetovnega pokala z 1:4 izgubila proti Kanadi (vrhunci v spodnjem videu). Anže Kopitar je bil podajalec pri edinem golu svoje reprezentance.

Na dvoboju za prvo mesto skupine A so bili prepričljivo boljši Kanadčani, ki so napredovali s popolnim izkupičkom in razliko v golih 14:3, Evropejci pa so s prvim porazom osvojili drugo mesto.

Kanadčani so bolje začeli tekmo in v uvodni tretjini dosegli dva gola. Strelec prvega je bil Sidney Crosby v 5. minuti, ki je po strelu Jaya Bouwmeesterja zadrsal okoli gola in presenetil Jaroslava Halaka.

Evropejci so se v dvajseti minuti znašli v zaostanku z 0:2. Vratar Jaroslav Halak je želel plošček poslati iz svoje tretjine, a je to storil nespretno, tako da ga je prestregel Matt Duchene in hitro udaril proti desni vratnici, tam pa ga je v mrežo preusmeril Jonathan Toews.

Evropski hokejisti so svoj edini gol na tekmi dosegli v 25. minuti. Kapetan Anže Kopitar je podal Marianu Hossi na levem krilu, Slovak pa je sprožil iz mrtvega kota in ob nespretnem posredovanju Coreyja Crawforda tudi zadel.

Reprezentanca Kanade je odgovorila deset minut kasneje. Branilec Evrope Roman Josi je želel sprožili z modre črte, a je pri tem zlomil palico, plošček je prestregel Logan Couture in ga podal Jonathanu Toewsu, ki je krenil v protinapad in ga tudi uspešno zaključil za svoj drugi gol na tekmi.

Končni izid tekme je v 58. minuti postavil Logan Couture, ki se je po odbitem strelu Jonathana Toewsa prvi prebil do ploščka in z backhandom premagal Halaka.

Kanadčani so z zmago osvojili prvo mesto v skupini A in bodo v polfinalu igrali proti Rusiji oziroma Severni Ameriki U23 - v kolikor bodo Rusi na drevišnji tekmi premagali Finsko, bodo oni nasprotniki Kanade - medtem ko Evropo v polfinalu čaka obračun s Švedsko.

Švedska s točko potrdila prvo mesto

Švedska reprezentanca je na svoji zadnji tekmi skupine B po podaljšku izgubila proti izbrani vrsti Severne Amerike U23, kar ji je zadostovalo, da je osvojila prvo mesto.

Švedska je na dvoboju dvakrat zaostajala za dva gola (0:2, 1:3), a dvakrat ujela priključek in z golom Patrika Berglunda v 47. minuti izsilila podaljšek.

Tekmo je v prid severnoameriške selekcije v 65. minuti odločil Nathan MacKinnon (v spodnjem videu).