Finale DP: Olimpiji prva tekma v Tivoliju

Hokejisti Telemacha Olimpije so na prvi tekmi finala DP v Tivoliju premagali Sij Acroni Jesenice s 3:1. Druga tekma bo v četrtek.

M. Ž.
pon, 28.03.2016, 19:30; spremenjen: 21:01

Statistika tekme

Streli na gol: Olimpija 34 (16, 14, 4), Jesenice 24 (6, 7, 11).

Obrambe vratarjev: Roy 23/24 (95,8 %), Us 31/34 (91,1 %).

Izključitve: Olimpija 14 (2, 12, 0), Jesenice 1 (2, 0, 0).

Ljubljana - Hokejisti Telemacha Olimpije so dobili prvo tekmo finala državnega prvenstva, potem ko so bili v dvorani Tivoli s 3:1 boljši od Jeseničanov.

Prvi dvoboj Ljubljančanov in Jeseničaniv si je v Tivoliju ogledalo kar 2500 gledalcev. Ljudje niso pričakovali takšne gneče, zato jih je v času prvega sodniškega meta mnogo še čakalo v vrsti pred blagajno.

Ljubljančani so si ključno prednost priborili v prvih trinajstih minutah dvoboja, v katerih so dvakrat premagali vratarja Žana Usa. Razmerje strelov je bilo 34:24 za domačine.

Prvi gol je na začetku 10. minute dosegel Miha Logar, ki je natančno zadel z razdalje. Pri Jeseničanih je bil dve minuti kasneje zaradi oviranja izključen Nejc Berlisk, kar so Ljubljančani znali kaznovati in v 13. minuti podvojili vodstvo prek Gala Korena, ki je izkoristil podajo izza gola in iz bližine ugnal Usa.

Olimpija je v 36. minuti naredila nov korak k zmagi, ko je zadel Jure Sotlar in poskrbel, da je njegov klub pred zadnjo tretjino vodil s tremi goli razlike.

Jesenice so v 46. minuti znižale izid prek Simona Brusa, ki pa je le ublažil končni poraz. Tekma se je končala z zasluženo zmago Ljubljančanov s 3:1.

Moštvi v finalu igrata na tri zmage, druga tekma bo v četrtek v Podmežakli.

IZJAVI PO TEKMI

Bojan Zajc, trener Telemacha Olimpije: »Povedli smo z 1:0 v seriji, ki se igra na tri zmage. Vedeli smo, da bo nekaj težav, ker dolgo nismo igrali močnih tekem in je včasih je težko preklopiti. Dve tretjini smo bili veliko boljši in bi morali izkoristiti še kakšno priložnost več. A tudi Jeseničani so v zadnjem delu igrali zelo dobro in so pritisnili na vse ali nič. Vsekakor pa gremo na drugi tekmi na Jesenicah po zmago, tam je najlepše zmagati.«

Dejan Varl, trener Sija Acronija Jesenic: »Prvi dve tretjini sta bili kar slabi, igrali smo v krču, Olimpija nas je predrsala, bila prva pri ploščku, premalo smo si pomagali ... To je bila tudi posledica individualnih napak. Na koncu, ko nam je šlo za nohte, smo pokazali, da lahko igramo agresivno. A pri tako kakovostnem vratarju, kot ga ima Olimpija, je treba priložnosti izkoristiti. Premalo smo streljali, sem pa zadovoljen z zadnjimi 20 minutami in upam, da jih lahko prenesemo na četrtkovo tekmo.«

Slavija osvojila tretje mesto

Končno tretje mesto je osvojila Slavija, ki je na edini tekmi premagala Celjane z 1:0. Dvoboj je v 38. minuti odločil Sebastjan Grošelj.