Frölundi hokejska liga prvakov

Švedski predstavnik je v finalu z 2:1 odpravil zasedbo finskega Ouluna Kärpäta in nadgradil lansko drugo mesto.

11. februar 2016 12.19

Oulu - Potem ko so hokejisti Frölunde v prejšnji sezoni lige prvakov pokleknili v finalnem švedskem derbiju z Luleåjem, so tokrat vendarle storili korak naprej in se veselili krstne lovorike med klubsko elito stare celine. V finalu so bili z 2:1 boljši od finskega Ouluna Kärpäta, ki ni znal izkoristiti prednosti domače ploskve in spodbude 6614 navijačev s tribun nabito polne dvorane Oulun Energia Areena.

Frölunda je največji korak do zmage naredila že v uvodni tretjini, v kateri je moral tekmečev čuvaj mreže Sami Aittokallio dvakrat na kolena. Najprej ga je v 17. minuti ukanil Ryan Lasch, nato dobro minuto pozneje še Spencer Abbott. V drugem delu se rezultat ni spremenil, v 48. minuti pa je Juho Keranen sekundo pred tem, ko bi se s klopi za kaznovane vrnil Anton Axelsson, izkoristil številčno premoč in poskrbel za razburljivo končnico, v kateri pa se izid ni več spremenil. Sezono v ligi prvakov je najbolj zaznamoval ameriški desnokrilni igralec Ryan Lasch, ki so ga - kot najboljšega strelca sezone - izbrali tudi za najkoristnejšega igralca tekmovanja.