EBEL: Sapino maščevanje zmajem

Hokejisti Telemacha Olimpije niso ponovili četrtkovega podviga in so morali v Tivoliju priznati premoč madžarski Sapi (1:4).

01. februar 2014 13.59
01. februar 2014 16.30
Hokej
J. P., Delo.si

Ljubljana - Hokejisti Telemacha Olimpije so v zadnjem dvoboju lige EBEL pred olimpijskim reprezentančnim premorom potegnili kratko. Pred domačimi navijači v Tivoliju so morali namreč na kolena pred madžarsko Sapo, ki je mirno prebolela hud četrtkov poraz z zmaji (2:8), tokrat pa se jim je maščevala z zmago s 4:1.

V nasprotju s prejšnjim medsebojnim obračunom teh dveh tekmecev je danes pešala ljubljanska učinkovitost, edini je razigranega tekmečevega čuvaja mreže ukanil prvi strelec Olimpije v tej sezoni Miha Verlič. Domači trener Ivo Jan sicer znova ni mogel računati na kaznovana Pascala Morencyja in Roka Leberja.

1. TRETJINA: Sapa zadela z igralcem manj

Čeprav so bili v uvodnem delu večkrat pri strelu zmaji, pa njihovi poskusi nikakor niso našli poti v tekmečevo mrežo, ki jo je vrhunsko zaklenil pred dvema dnevoma razglašeni Zoltan Hetenyi, ki pa je tokrat že v prvi tretjini zbral kar 18 obramb (na drugi strani Jerry Kuhn pet manj). Ljubljančani niso znali izkoristiti niti štirih izključitev madžarskih igralcev, niti 73 sekund igre z dvema igralcema več na ledu niso kronali z golom. Še najbližje mu je bil Matej Hočevar, ki pa je namesto mreže zatresel zgolj vratnico. Neučinkovitost domačih je v 18. minuti kaznoval Andras Benk, ki je matiral Kuhna v trenutku, ko je bila Sapa z igralcem manj na ploskvi.

2. TRETJINA: osemnajsti gol Verliča v sezoni

V drugi tretjini se je razmerje moči na ledu obrnilo, Sapa je prevzela pobudo, ki jo je kronala že v 57 sekundi, ko je Kuhna ukanil Andrew Sarauer. Da se četa Iva Jana ne bo kar tako sprijaznila s kapitulacijo, je dokazal Hebar, ki je zatresel prečko, natančnejši je bil v 30. minuti Miha Verlič, ki je izkoristil lepo podajo Nicka Rossa in vpisal že svoj osemnajsti gol v sezoni, četrtega v drugem delu. Zmaji so imeli nato spet pol minute prednost dveh igralcev več na ledu, a vseeno sprožili le nekaj praznih nabojev. V drugi tretjini je Jerry Kuhn zbral kar 22 obramb, Hetenyi na drugi strani le 12.

3. TRETJINA: Madžari zapečatili usodo zmajev

V zadnji tretjini je bilo pričakovati popoln napad gostiteljev, a so jih Madžari zlahka zaustavljali že na sredini, za nameček pa izkoristili še eno od njihovih številnih napak. Po podaji nekdanjega zmaja Franka Banhama je v 47. minuti razliko povišal Csaba Kovacs, osem minut pozneje pa sta bili vlogi le zamenjani: Kovacs je asistiral, Banham pa zadel in s tem gokončno strl ljubljanski odpor. S tem je slovenski korak naredil korak nazaj na poti do želene končnice.

Druga para šestega kola v drugem delu (skupina 7-12)

KAC Celovec - Dornbirn 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Graz 99ers - Innsbruck 2:1 (0:1, 1:0, 0:0; 1:0)

Telemach Olimpija - Sapa Fehervar (0:1, 1:1, 0:2)