Hokejisti Olimpije visoko poraženi

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 14. kola lige Ebel v gosteh izgubili s češko ekipo Orli Znojmo z 1:6 (1:0, 0:3, 0:3).

26. oktober 2014 21.13
ace/Hokej
G. L., Delo.si

Brno - Hokejisti ljubljanske Olimpije so v 14. kolu lige Ebel doživeli nov visok poraz, s 6:1 so jih namreč premagali češki predstavniki Orli Znojmo. Po dveh tesnih porazih na zadnjih dveh tekmah je bil že peti zaporedni ljubljanski poraz na jugu Češke visok.

A začelo se je povsem drugače. Olimpija je namreč po zadetku Andreja Hebarja v 3. minuti tekme celo povedla in ugoden rezultat držala vse do konca prve tretjine. Olimpija je imela prek Hebarja in Gala Korena celo priložnosti za povišanje vodstva, na začetku druge tretjine pa so zmaji zapretili celo z igralcem manj.

Neizkoriščene priložnosti so domači kaznovali v 26. minuti, ko je ob igralcu več zadel izkušeni Pavel Rosa. Po prejetem golu so Ljubljančani zapretili še dvakrat - najprej je v 31. minuti poizkusil Aleš Mušič, minuto kasneje pa je Miha Logar zadel celo prečko. Nov komplet neizkoriščenih priložnosti so znova znali kaznovati Orli , ki so povedli v 35. minuti, slabe tri minute kasneje so vodili že s 3:1.

Zanesljivo vodstvo je Čehe očitno sprostilo, saj so v zadnji tretjini postali še precej bolj nevarni in proti golu Olimpije sprožili kar 22 strelov. Od njih so tri poslali tudi za hrbet Andyja Chioda in slavili prepričljivo zmago s kar petimi goli razlike.

V naslednjem tednu bodo zeleno-beli igrali dve domači tekmi, 31. oktobra z Gradcem, 2. novembra pa z Dunajčani.

Liga Ebel, 14. kolo

Orli Znojmo - Telemach Olimpija 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)

Ledena dvorana, gledalcev 2500, sodniki: Babic (Avstrija), Kincses (Madžarska, glavna), Loicht (Avstrija), Nemeth (Madžarska).

Strelci: 0:1 Hebar (Sotlar, 3.), 1:1 Rosa (Rehuš, Tomas, 26.), 2:1 Rosa (Lattner, Fiala, 35.), 3:1 Fiala (Lattner, Nemčik, 38.), 4:1 Rehuš (Štach, Rosa, 52.), 5:1 Grof (55.), 6:1 Šeda (Fiala, 58.).

Kazenske minute: Orli Znojmo 6, Telemach Olimpija 10 minut.

----------------------------------------------------------------------------------------------Izidi:

Red Bull Salzburg - Innsbruck 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

VSV Beljak - Dornbirn 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Fehervar - KAC Celovec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Vienna Capitals - Black Wings Linz 3:2 (0:1, 1:1, 1:0; 1:0)

Bolzano - Graz 99ers 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)