Hokejska liga prvakov: diši po finsko-švedskem finalu

V prvi polfinalni tekmi je Oulun Kärpät v finskem derbiju s 3:2 odpravil Lukko, Frölunda s kar 5:0 boljša od Davosa.

13. januar 2016 08.06

Ljubljana - Po prvih polfinalnih dvobojih hokejske lige prvakov diši po finsko-švedskem finalu. Jasno je sicer že, da ima Finska v vsakem primeru v februarskem finalu svojega predstavnika, saj se na predzadnji stopnici med seboj merita Lukko in Oulun Kärpät, ki je že na gostovanju vpisal zmago s 3:2. Gostitelji so resda odlično odprli tekmo in ob koncu enajste minute že vodili z 2:0, zadela sta Toni Koivisto in Jonne Virtanen, nato pa pobudo prepustili tekmecu, ki je znižal že pred prvim odhodom na odmor, ko je številčno premoč kronal kapetan Lasse Kukkonen.

V drugi tretjini sta mreži ostali nedotaknjeni, v zadnjem delu pa je Kärpät še dodatno pritisnil na plin in v 45. minuti izid poravnal po zaslugi Juha Keränena, končni rezultat pa je postavil Miro Aaltonen. Precej lažje delo je imela lanska finalistka Frölunda, ki je že na gostovanju s kar 5:0 odpravila švicarski Davos. V prvi tretjini se je med strelce ob igralcu več na ploskvi vpisal Spencer Abbott, v drugi Artturi Lehkonen, v zadnji pa Ryan Lasch in dvakrat Jacob Larsson. Povratne tekme bodo prihodnji torek.