Hokejsko SP: Finska gladko opravila s Slovenijo

Slovenska hokejska reprezentanca je v 4. kolu svetovnega prvenstva izgubila proti Finski z 0:4, jutri dvoboj z Norvežani.

07. maj 2015 17.17
07. maj 2015 19.15
ICEHOCKEY-WORLD/

Ostrava - Slovenska hokejska reprezentanca je na svoji četrti tekmi svetovnega prvenstva vknjižila še četrto ničlo, potem ko jo je s 4:0 premagala svetovna podprvakinja Finska.

Varovanci Matjaža Kopitarja so na današnji tekmi vidno varčevali z močmi, saj jih jutri čaka pomemben obračun v boju za obstanek proti Norveški, v vratih pa je prvič dobil priložnost Gašper Krošelj.

Finska je hitro izkoristila zadržano igro Slovencev in v prvih sedmih minutah dosegla dva gola, v visokem tempu pa je igrala vse do konca druge tretjine. Takrat je bil na semaforju izpisan rezultat 4:0, razmerje strelov je bilo 24:7 za Finsko. Svetovni podprvaki so v zadnji tretjini umirili igro, tako da se izid ni več spremenil.

Jutrišnja tekma Slovenije in Norveške se bo začela ob 16.15.

PRVA TRETJINA

Favorizirana reprezentanca Finske po prvem sodniškem metu ni izgubljala časa in je nemudoma sprožila val napadov proti vratom Gašperja Krošlja, ki je že v prvi minuti ustavil dva strela, po dobrih treh minutah pa je bilo razmerje strelov na gol 4:0 v korist Fincev.

Slovenski hokejisti niso mogli dolgo ustavljati napadov Fincev, ki so svojo premoč prvič izkoristili v šesti minuti. Takrat je branilcu Klemnu Pretnarju spodrsnilo v obrambni tretjini in je plošček predal nasprotnikom, v nadaljevanju pa se je v gneči pred golom najbolje znašel Leo Komarov in zadel za 1:0.

Krošelj je le 41 sekund kasneje klonil še drugič. Janne Pesonen je sprožil z modre črte, njegov strel je ustavil Rok Tičar, pri ploščku pa je bil nato prvi Petri Kontiola in je povišal prednost svoje reprezentance.

Slovenci so v nadaljevanju tretjine strnili vrste in do konca tretjine niso več prejeli gola, Fincem pa ni pomagala niti dvominutna kazen Marcela Rodmana. Finska je po prvem odmoru vodila z 2:0, razmerje strelov je bilo 14:3.

DRUGA TRETJINA

Finska reprezentanca je v drugi tretjini nadaljevala s prevlado in v 79. sekundi dosegla tretji gol. Joonas Donskoi se je v protinapadu otresel Blaža Gregorca in udaril proti golu, Krošelj je njegov poskus ustavil, nato pa je plošček v mrežo potisnil Aleksander Barkov.

Slovenci so po hudem pritisku lažje zadihali v 27. minuti, ko je Atte Ohtamaa prejel dvominutno kazen. Risi so si z igralcem več pripravili nekaj priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene.

Drugače je bilo v 36. minuti ob drugem »power-playu« Finske. Medtem ko je Boštjan Goličič prestajal dvominutno kazen, so Finci brez težav izigrali slovensko obrambo, Tuomo Ruutu je nesebično podal Joonasu Kemppainenu, ki mu iz bližine ni bilo težko zadeti.

Finci so po dveh tretjinah vodili s 4:0. Razmerje strelov v tretjini je bilo 10:4 za Fince, skupno pa 24:7.

TRETJA TRETJINA

Finska reprezentanca se je v zadnji tretjini zadovoljila z visokim vodstvom in »stopila s plina«. Tako Finska kot Slovenija sta imeli v zadnjem delu po en »power-play«, vendar pa se izid ni spremenil.

Finska je tekmo dobila s prepričljivih 4:0. Razmerje strelov v zadnji tretjini je bilo 9:5 za svetovne podprvake, skupno pa 33:13.