INL: Blejci presenetili Zell am See

Blejski hokejisti so v ligi INL premagali Zell am See (4:2), medtem ko so Celje, Triglav in Slavija izgubili.

01. november 2014 23.08

Bled - Hokejisti Bleda so v 9. kolu mednarodne lige INL presenetili Zell am See (4:2) in zabeležili edino slovensko zmago v tem kolu.

Blejci so vodilni gol dosegli že po 47 sekundah, strelec je bil Tadej Burazin, v sedmi minuti pa je bil z igralcem več uspešen še Klemen Kaimel.

Favorizirani gostje so se v igro vrnili v 38. minuti z golom Petra Vale, za izenačenje pa je poskrbel Filip Vlček v 42. minuti.

Bled je tekmo odločil z goloma v zadnjih dveh minutah. Najprej je Jernej Vodnjov v 59. minuti zadel za 3:2, končni izid pa je sedem sekund pred koncem postavil Matic Zajšek.

Med preostalimi slovenskimi klubi je bilo najbližje uspehu Celje, ki je proti Feldkirchu vodilo 4:2, nato pa v zadnjih sedmih minutah prejelo dva gola in naposled izgubilo po kazenskih strelih (4:5).

Triglav Kranj je bil neuspešen na gostovanju pri Lustenauu (4:8), Playboy Slavija pa pri Bregenzerwaldu (1:4).