INL: Gardena izločila Jeseničane

Italijanska Gardena je na četrti četrtfinalni tekmi premagala Jesenice z 2:1 in napredovala v polfinale.

09. marec 2014 21.27

Jesenice - Hokejistom Jesenic v četrtfinalu lige INL ni uspelo ponoviti včerajšnjega uspeha in so še tretjič izgubili proti Gardeni (1:2) ter izpadli iz tekmovanja.

Jeseničani so imeli v uvodni tretjini dvakrat igralca več na ledeni ploskvi, vendar tega niso znali izkoristiti. Na začetku druge tretjine je sledila kazen Gardene, ki je ob izključitvi Petra Bizalja povedla v 24. minuti.

Železarji so imeli do 49. minute še dva power playa, saj sta morala na klop za kaznovane Fabrizio Senoner (36.) in Michael Chvostek (47.), vendar se je Gardena ubranila, nato pa v 55. minuti podvojila svoje vodstvo z golom Stevena Birnstilla. Hokejisti Jesenic so poraz ublažili v zadnji minuti tekme, častni gol je dosegel Jure Dolinšek.