INL: Jeseničani dobili slovenski dvoboj s Celjem

Hokejisti Jesenic so v šestem kolu lige INL s 6:4 premagali Celjane, Slavija je bila z 8:5 boljša od Maribora.

13. oktober 2013 01.00
Hokej

Celje - V hokejiski ligi INL so danes potekali dvoboji šestega kola, med katerimi sta bila tudi dva slovenska. Team Jesenice je bil s 6:4 boljši od Celja, Slavija pa je z 8:5 porazila Maribor.

Celjani so proti Jeseničanom povedli že po 28 sekundah, ko je zadel Blaž Knez, nato pa je sledil silovit odgovor Jeseničanov, ki so dosegli štiri gole zapored, prvo tretjino pa končali z vodstvom 4:2. Celjani so nato preostanek dvoboja lovili zaostanek, se v zadnji tretjini približali na 4:5, a je nato zmagovalca odločil Aleš Remar v 52. minuti (6:4).

Mariborčani so pred domačimi gledalci gostili Slavijo. Štajerci so bolje začeli tekmo in povedli z golom Simona Oberčkala v 2. minuti, vendar so njihovi nasprotniki do konca tretjine izid obrnili v svoj prid (1:2). Drugih dvajset minut je bilo povsem na strani Slavije, ki je dosegla štiri gole, Mariborčani pa le dva (6:3), zaostanka s tremi goli razlike pa niso mogli več nadoknaditi. Končni izid je bil 8:5 za goste.

Hokejisti Triglava so gostovali pri Meranu. Domači so vodili že 2:0, a so Kranjčani v zadnjem delu z zadetkoma Tadeja Čimžarja z igralcem manj in Jerneja Vodnjova v 55. minuti še prišli do izida 2:2. Moštvi v podaljšku nista dosegli gola, zato so o zmagovalcu odločali kazenski streli, pri katerih so bili uspešnejši Kranjčani.