INL: Jeseničani v dodatnih kvalifikacijah s Kalternom

Hokejisti Kalterna so v zadnjem kolu drugega dela premagali Maribor z 9:2 in napredovali v dodatne kvalifikacije za končnico.

23. februar 2014 21.54

Ljubljana - Hokejisti Kalterna so v zadnjem kolu drugega dela lige INL premagali Maribor z 9:2 in se bodo v dodatnih kvalfikacijah za končnico pomerili z Jeseničani.

Mariborčani danes niso mogli preprečiti poraza, saj so po 17. minutah zaostajali z 0:3, po 36. minutah že z 2:7, nato pa so do konca tekme prejeli še dva gola.

V končnici so že vsa moštva iz prve skupine - Gardena, Eppan, Neumarkt, Zell am See in Lustenau - ter prvi ekipi skupin A in B, Feldkirch in Bregenzerwald. Za osmo mesto v izločilnih bojih se bosta v dodatnih kvalifikacijah pomerili drugouvrščeni ekipi, Team Jesenice ter Kaltern.

Zmagi Kranja in Celja

Triglav Kranj je v gosteh s 5:3 premagal Feldkirch, za Gorenjce pa sta vseh pet golov prispevala Žan Zupanc (4., 38. in 43. minuta) ter Anže Terlikar (31., 40.).

Celjani so prav v zadnjem kolu drugega dela dočakali prvo zmago, potem ko so bili z 8:5 boljši od Merana. Za celjsko moštvo so zadeli Žan Jezovšek (6.), Rok Klavžar (17.), Primož Čuvan (51.), Tim Ograjenšek (21.) ter David Planko (20., 39.) in Blaž Knez (25., 50.), ki sta se med strelce vpisala dvakrat.

Blejci so doživeli visok poraz, z 0:9 jih je premagal Bregenzerwald.