INL: Jesenice stežka prek Celja

Hokejisti Jesenic so na tekmi drugega dela po podaljšku strli odpor Celja (7:6), Triglav je bil boljši od Feldricha.

26. januar 2014 23.51
M. Ž., Delo.si/STA

Celje - Hokejisti Jesenic so težje od pričakovanj dobili slovenski dvoboj drugega kola v drugem delu lige INL, potem ko so po podaljšku premagali Celje s 7:6.

Favorizirani gostje so hitro povedli s 3:0, potem pa nekoliko zaspali in dovolili domačim, da se povsem približajo. Žan Jezovšek je tako tik pred koncem druge tretjine znižal na 4:5, vseeno pa Jeseničani niso dovolili presenečenja in so z drugim golom Marjanja Manfrede in enim Saša Rajsarja spet povedli za dva gola, vendar so borbeni Celjani znižali še na 6:7 prek Tima Ograjenška in poskrbeli za razburljivo končnico.

Kranjčani so proti Feldkirchu dvakrat vodili, nekoliko nesrečno prejeli gol v zadnji minuti, a nato vendarle zmagali po kazenskih strelih. Tadej Čimžar je povedel domače v vodstvo, po dveh golih gostov je izenačil Jernej Vodnjov v 55., na 3:2 pa je povišal Nejc Hočevar v 56. minuti. A po golu Feldkircha 47 sekund pred koncem so sledili podaljški, po kazenskih strelih pa so domači hokejisti le slavili.

Kaltern je v drugi skupini zanesljivo s 6:2 premagal Blejce, ki so sicer dobro začeli in z goloma Tevža Burazina in Martina Potočnika vodili z 1:0 in izenačili na 2:2, v zadnji tretjini pa so domači zadeli štirikrat.

V sredo bo še zaostala tekma med Založani in Nariborčani, naslednji krog pa bo 1. februarja, ko bo Celje gostovalo pri Feldkirchu, Jeseničani bodo gostili Merano, Playboy Slavija Bregenzerwald, Maribor pa Bled.