Izpuhteli še zadnji upi

Olimpija klonila proti Innsbrucku (3:8), v Beljaku je mini slovenski derbi pripadel gostiteljem.

30. januar 2016 01.26
lvu-Hokej
Gorazd Nejedly

Ljubljana – Gostovanje Olimpije na Tirolskem je bilo tudi zadnje v tej sezoni razširjenega prvenstva Avstrije. V 3. kolu skupine za razvrstitev od 7. do 12. mesta je bil Innsbruck prepričljivo boljši z 8:3, s čimer je razblinil vse upe o morebitni uvrstitvi Ljubljančanov v izločilne dvoboje. V 4. kolu bo jutri v Tivoliju gostoval celovški KAC.

Zdesetkani Ljubljančani brez Mihe Logarja, Anžeta Ropreta in vseh tujcev Narda Nagtzaama, Davida Planka, Fabiana Scholza ter najboljšega moža, vratarja Oliviera Roya, so pol ure pošteno »dihali za ovratnik« gostiteljem.

Kljub hitremu zaostanku z 0:2 po desetih minutah in 1:3 po prvi tretjini se niso predali. Matej Hočevar je v 28. minuti znižal na 2:3 in zdelo se je, da bi lahko uprizorili tudi zasuk. Potem pa je od 31. do 36. minute sledil mrk v vratih. Tomaž Trelc je na hitro, v 31. in 32. minuti, prejel dva gola. Zamenjal ga je Matic Marinšek, ki pa je do 36. minute prav tako klonil dvakrat. Iz boja za zmago se je dvoboj spremenil v povsem izgubljenega, čeprav je Hočevar v 40. minuti zadel še drugič. V zadnji četrtini so upočasnil ritem tudi domači in se zadovoljili le še z enim ploščkom v ljubljanski mreži.

V Beljaku je mini slovenski derbi pripadel Beljačanom, ki so že med osmimi najboljšimi. Prvi gol pri zmagi s 3:2 je dosegel Miha Verlič. Korak bliže so tudi Celovčani, ki so premagali Fehervar.