Kapetan Razingar: Zaenkrat nimamo še ničesar pokazati

Risi se po drugem zaporednem porazu na SP zavedajo, da se znašli v težkem položaju. Na naslednjih tekmah štejejo le točke.

05. maj 2013 20.33
Sweden Ice Hockey Worlds
D. O. Delo.si

Stockholm - Tudi druga tekma slovenske hokejske reprezentance na SP se je v Stockholmu končala s porazom. Risi so se dobro borili z Belorusijo, ki pa je na koncu slavila zmago s 4:3. Varovanci Matjaža Kopitarja imajo v ponedeljek prost dan, nato jih v torek čaka dvoboj z izbrano vrsto Danske.

Matjaž Kopitar, selektor Slovenije: »Res je, da odločajo malenkosti, a v dveh dneh dvakrat izgubiti na tak način je boleče. Lahko bi imeli šest točk, imamo pa nič. Normalno, da nisem dobre volje. A tako je, a po prostem dnevu se je treba zbrati in skušati premagati naslednjega tekmeca. Včasih pač prihaja od napak zaradi prevelike želje, res ni neumnih ali nespametnih stvari. Začetek je bil takšen, kot smo pričakovali, potem je bil padec ... ne vem, videlo pa se je, da so bile individualne napake tiste, ki so botrovale zadetkom Belorusije.«

Marcel Rodman, igralec Slovenije: »Škoda. Danes smo za razliko od prve tekme dobro začeli, odigrali zelo dobro prvih 15 minut. Imeli smo veliko priložnosti, na žalost pa smo dali samo en gol. Iz nekakšne polpriložnosti so Belorusi zadeli, a vseeno je bilo prvih 20 minut dobrih. V drugi so bili nekoliko boljši, še vedno pa smo imeli veliko priložnosti, nismo pa znali zaključiti akcij. To nas je teplo do konca in zaradi tega smo tudi izgubili. Ni dobro, da ti to pride v podzavest, a si vseeno misliš, 'pa dobro, kaj je narobe, da ne gre v gol'. Vseeno smo naredili veliko dobrih stvari. Upali smo, da bo drugače, a do konca je še pet tekem in treba je graditi na pozitivnih stvareh.«

Tomaž Razingar, kapetan Slovenije: »Igra je dobra, rezultatsko smo pa tam, kjer pred startom ne bi želeli biti. Nimamo nobene točke, nimamo ničesar pokazati. Proti Norveški smo igrali dobro drugi dve tretjini, danes je bil dober start, potem mogoče slabih pet minut ali pa niti ne slabih, zavedati se moramo, da igramo proti ekipam, ki bi imele pobudo, a ko pademo, druga reprezentanca začne dosegati zadetke. Realnost je, da nimamo nobene točke. Treba se bo spočiti in se pripraviti na Dansko. Nekdo, ki ne igra slabše, na koncu lahko izgubi in danes mislim, da je bilo tako. Zdaj bodo pomembne točke, ni pomembno, kako jih bomo osvojili, pomembno bo dati zadetek več in zmagati.«