Kopitar s kralji doma klonil proti orkanom

Kopitarju manjka samo še en gol, da bi se na večni lestvici strelcev kraljev izenačil z legendarnim Waynom Gretzkyjem.

09. december 2016 08.54
SPO-HKO-HKN-MONTREAL-CANADIENS-V-LOS-ANGELES-KINGS
A. V., STA
A. V., STA
Los Angeles - Los Angeles Kings so se po treh dneh tekmovalnega premora v severnoameriški ligi NHL spet vrnili na led in v razprodanem Staples Centru gostili hokejiste Carolina Hurricanes. Orkani so gledalcem pokvarili veselje in slavili zmago s 3:1. Kapetan kraljev Anže Kopitar je odigral dobrih 16 minut tekme, a ostal brez točke.

Edini zadetek za gostitelje je v zadnji tretjini po podajah Mariana Gaborika in Tylerja Toffolija dosegel Drew Doughty.

Kopitar, ki je sicer z 12 podajami najboljši v ekipi v tej prvini igre, je tako izpustil lepo priložnost za dva pomembna mejnika; le še dve podaji mu namreč manjkata do okroglih 700 v prvenstvu NHL. Manjka pa mu le še en zadetek, da bi se na večni lestvici strelcev kraljev na šestem mestu izenačil z legendarnim Waynom Gretzkyjem, ki je v dresu Los Angelesa zbral 245 golov.

Novo priložnost bo imel Kopitar že v noči s sobote na nedeljo po srednjeevropskem času, ko bodo kralji doma gostili Ottawa Senators.