Kučerov izstrelil Tampo na vrh (VIDEO)

Hokejisti Tampe Bay so premagali Detroit Red Wings s 3:2 in se zavihteli na vrh lestvice lige NHL.

17. oktober 2017 09.47
HOCKEY-NHL-DET-TBL/
N. Gr., STA
N. Gr., STA
Detroit -Detroit Red Wings so v severnoameriški ligi NHL v domači dvorani gostili hokejiste Tampa Bay Lightning, ki so zmagali s 3:2 in so z desetimi točkami na vrhu lestvice. Junak večera je bil Nikita Kučerov, ki je zadel dvakrat, in pomagal Tampi do četrte zaporedne zmage.

Kučerov je na prvih petih tekmah Tampe dosegel vsakič po en gol, s sinočnjima dvema pa na lestvici strelcev zaostaja le za rojakom Aleksandrom Ovečkinom.

»Res gre za izjemnega igralca,« je o svojem varovancu dejal trener Tampe Jon Cooper: »V Tampo se po premoru ni vrnil septembra, ko smo imeli zbor, temveč julija. Štirikrat ali petkrat na teden je bil na ledu in tiho vadil svojo igro, zdaj pa celotna ekipa žanje sadove njegovega trdega dela.«"

En zadetek je k zmagi gostov prispeval še Tyler Johnson, za rdeča krila pa sta bila v drugi tretjini uspešna Justin Abdelkader in Mike Green, ki sta pomagala Detroitu izenačiti zaostanek z 0:2, a Kučerov je gostom v zadnji tretjini prinesel zmago.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja bodo naslednjo tekmo igrali v četrtek, ko bodo doma gostili Montreal Canadiens.