NHL: Arizona na krilih Duclairja podaljšala niz neporaženosti (VIDEO)

Arizona je na gostovanju v Anahemiu slavila s 4:0, prvi junak je bil Anthony Duclair s tremi goli.

15. oktober 2015 09.50
NHL/

Anaheim - Hokejisti Arizone so odlično začeli novo sezono lige NHL in ponoči dobili tudi svojo tretjo tekmo, potem ko so bili na gostovanju pri Anaheimu boljši s 4:0 (v spodnjem videu).

Na tekmi sta imela ključni vlogi novinca Arizone Anthony Duclair, ki je na svoji 21. tekmi lige NHL dosegel premierni hat-trick, in Max Domi, ki je prispeval gol in podajo. Njun soigralec Mike Smith je ustavil vseh 37 strelov na svoja vrata.

20-letni Duclair je svoj strelski pohod začel v četrti minuti. Takrat je Martin Hanzal dobil sodniški met v napadalni tretjini in podal Duclairju, ta pa ni okleval in je plošček poslal med nogama vratarju Antonu Hudobinu.

Gostje so v deseti minuti izkoristili številčno premoč in podvojili vodstvo. Max Domi je začel akcijo v srednji tretjini in po levi strani zadrsal za gol, nato pa plošček poslal do Duclairja, ki je bil uspešen in neposredne bližine.

Arizona se ni ustavila in tik pred koncem trinajste minute dosegla že tretji gol. Mikkel Bødker je v napadalni tretjini plošček prepustil Domiju, ki se je po desni strani približal golu in z backhandom premagal Hudobina.

Kojoti so zadnji gol dosegli v 31. minuti, ko je Tobias Rieder preigraval na levi strani in s podajo zaposlil Duclairja, ta pa se je znova izkazal s hitro reakcijo in dopolnil hat-trick.

Arizona je s tremi zmagami na tretjem mestu zahodne konference (6 točk), pred njo sta San Jose (6) in Vancouver (7). Anaheim je na treh tekmah osvojil le točko in je zgolj dvanajsti, za njim sta le Edmonton in Los Angeles, ki sta še brez točke.