NHL: Bishop zaklenil mežo (VIDEO)

Hokejisti Tampe so vpisali že peto zmago zapored, s 4:0 so bili uspešni na gostovanju pri Vragih iz New Jerseyja.

27. februar 2016 09.25

Newark - Hokejisti Tampe so niz zmag v ligi NHL podaljšali že na pet tekem, sinoči so bili s 4:0 uspešni na gostovanju pri Vragih iz New Jerseyja, ki tako ostajajo tik pod pragom za preboj v izločilne boje, medtem ko je Tampa četrta na razpredelnici vzhodne konference. Junak dvoboja je bil 29-letni vratar gostov Ben Bishop, ki resda ni imel zahtevnega dela, saj je proti njemu letelo zgolj 21 strelov, vendar pa je tretjič v sezoni in petnajstič v karieri zaklenil mrežo, s čimer je odstotek ubranjenih poskusov v tej sezoni popravil na 92,4. Zanimivost: nazadnje, ko je Tampa ostala brez prejetega gola, je med vratnicami stal mladi, 21-letni Rus Andrej Vasilevski.

Gostje so sprožili 36 strelov v tekmečev okvir vrat, vsak deveti je končal za golovo črto. V prvi tretjini je bil iz padca uspešen Alex Killorn, v drugi Ondrej Palat in Steven Stamkos, ki ima v sezoni v statistiki vknjiženih že 27 zadetkov, v zadnji pa z razdalje še 31-letni branilec Matthew Carle, ki se je med strelce vpisal drugič v zadnjih štirih obačunih in tudi drugič v sezoni. Tampa je v zadnjem zmagovitem obdobju tekmece v petih obračunih nadigrala z razliko v golih 20:10.