NHL: Dva zadetka in podaja Kopitarja za zmago proti San Joseju (VIDEO)

Po zmagi nad Philadelphia Flyers so kralji iz Los Angelesa premagali še kalifornijskega tekmeca San Jose Sharks s 4:1.

08. oktober 2017 10.13
APTOPIX Ducks KIngs Hockey
A. V.
A. V.
Los Angeles - Hokejisti Los Angeles Kings so zmagovito odprli novo sezono severnoameriške hokejske lige NHL. Po zmagi nad Philadelphia Flyers so kralji premagali še kalifornijskega tekmeca San Jose Sharks s 4:1 in to z obilno pomočjo slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja. Kopi je bil najboljši igralec tekme z dvema zadetkoma in podajo.

Kopitar je asistiral že pri prvem zadetku na tekmi v dvorani SAP Center v San Joseju, ko je pomagal Dustinu Brownu v šesti minuti za vodstvo 1:0. Dobro minuto kasneje so domači morski psi izenačili na 1:1, zadel je Mikkel Boedker, kar pa je bil tudi zadnji domači gol na tekmi.

Osem sekund pred koncem uvodne tretjine je svoj prvi gol v sezoni vpisal Kopitar za novo vodstvo kraljev. Kapetan ekipe iz Los Angelesa je bil nato uspešen še v drugi tretjini, ko je v 33. minuti za vodstvo s 3:1 ukanil domačega vratarja. Četrti gol na tekmi je padel slabi dve minuti kasneje, ko je končni izid 4:1 postavil Nick Shore.

Kralji bodo naslednjo tekmo odigrali v noči s srede na četrtek na domačem ledu, ko bodo gostili Calgary.