NHL: dvoboj novincev dvakratnemu strelcu McDavidu (VIDEO)

Edmonton je v podaljšku z 2:1 odpravil zasedbo Buffala, a ostaja najslabše moštvo zahodne konference.

02. marec 2016 09.43

Buffalo - Prvič v sezoni hokejske lige NHL se je zgodilo, da sta si na nasprotnih straneh stala najvišje postavljena novinca z lanskega nabora, 19-letni Edmontonov center Connor McDavid in njegov Buffalov vrstnik, ravno tako center Jack Eichel. Uspešnejši je bil McDavid, ki je k zmagi svojega moštva v podaljšku z 2:1 prispeval oba gola, zdaj je pri dvanajstih zadetkih v sezoni, medtem ko Eichel ostaja pri sedemnajstih. Naftarji kljub drugi zaporedni zmagi ostajajo najslabše moštvo na razpredelnici zahodne konference, medtem ko so Sablje na vzhodu zgolj pred Torontom.

Natanko 22 sekund je potreboval McDavid, da je utišal 19.070 navijačev v First Niagara Centru in prvič ukanil sicer izjemno razpoloženega švedskega čuvaja mreže Robina Lehnerja, ki je v celotnem dvoboju zbal kar 39 obramb. Domači so vrnili sredi tretje tretjine, ko je s svojim prvim golom po vrnitvi na ploskve lige NHL podaljšek izsilil 29-letni Cal O'Reilly. V četrti minuti dodatnega dela pa se je še drugič v dvoboju izkazal McDavid, ki se je do ploščka dokopal pred svojim golom, nato pa švignil pred tekmečeva vrata in zadel za končnih 2:1. »Navdušen sem. Vselej, ko zadaneš v podaljšku, je čudovito. Če se ti to posreči pred prijatelji in družino, pa še toliko bolj,« se je smejalo Edmontonovemu najstniku.