NHL: jubilejni dvestoti gol Kopitarja za gladko zmago Kraljev (VIDEO)

Slovenski hokejski reprezentant Anže Kopitar je na gostovanju v Edmontonu prispeval gol in podajo.

11. april 2014 07.23
HKO-HKN-SPO-LOS-ANGELES-KINGS-V-EDMONTON-OILERS
J. P., Delo.si

Edmonton - Če so hokejisti moštva Los Angeles Kings večer pred tem v dvoboju lige NHL s Calgaryjem potegnili kratko, čeprav so na tekmečev gol sprožili kar 44 strelov, so jo sinoči - ob vnovičnih strelskih vajah - vendarle bolje odnesli. Z gostovanja v Edmontonu so se namreč vrnili z udobno zmago s 3:0, pri kateri je pomemben delež prispeval tudi slovenski reprezentant Anže Kopitar z golom in podajo.

Hrušičan je sodeloval pri obeh zgodnjih zadetkih Kraljev v uvodni tretjini. Najprej je šokiral domače privržence, ki se še niso niti dobro posedli po tribunah, že je moral švedski vratar Viktor Fasth v 27 sekundi - po prvem pravem napadu gostov - prvič na kolena. Gorenjski napadalec je s tem dosegel že svoj jubilejni dvestoti gol doslej v rednem delu lige NHL. Drugič je šel Fasth po plošček v mrežo ravno po devetih minutah dvoboja, ko je Kopitar s podajo zrežiral gol slovaškemu veteranu Marianu Gaboriku, ki je bil nato uspešen še 34. minuti, ko je postavil končni izid dvoboja, v svojo statistiko pa vpisal že 700. točko onkraj luže.

Kralji so v okvir domačih vrat sprožili kar 48 strelov, Edmonton v nasprotni smeri zgolj 17, a je Martin Jones, ki je zamenjal večer poprej povsem nerazpoloženega Jonathana Quicka, že četrtič v sezoni (v 19 poskusih) ostal nepremagan.